Перейти до основного вмісту

Викладачі Луцького НТУ - на міжнародному семінарі щодо стипендіальної програми імені Лейна Кіркланда

Міжнародний семінар «Стипендіальна програма імені Лейна Кіркланда: можливості програми та секрети успішного написання проєктів» проводився 21 січня 2021 з 13.00 до 15.00.

Цей семінар був корисний для осіб, які зацікавлені в професійному розвитку; бажали змінити на краще власну організацію, місто, регіон, країну, світ; прагнули поглибити знання під час професійної практики у державних, громадських та приватних організаціях Польщі; мріяли відчути атмосферу та довідатись про досвід роботи кращих університетів Польщі; очікували підтримки чудової команди координаторів як протягом участі у програмі, так і після її завершення.

Модераторами семінару були д.е.н., проф., в.о. завідувача кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Оксана Полінкевич, доцент кафедри обліку і фінансів Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Інна Ховрак, доцент кафедри банківської справи та страхування Національного університету біоресурсів та природокористування України Віктор Тринчук, які є випускниками програми Лейна Кіркланда у 2016-2017 роках.

Спільно з колегами та директором програми Лейна Кіркланда пані Урcулою Собецки проведено цікавий та пізнавальний захід щодо особливостей стипендіальної програми Лейна Кіркланда, розкрито серети успішного написання проектів, обговорено низку питань та надано відповіді на них.

Слід зазначити, що метою програми є підтримка розвитку молодих, цілеспрямованих і активних громадян Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії шляхом ознайомлення з польським досвідом системної трансформації та інтеграції з Європейським Союзом. Програма Лейна Кіркланда передбачає двосеместрове навчання в університетах Польщі (у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Познані, Любліні), а також, як мінімум, 2-х тижневе професійне стажування в державних, приватних та громадських організаціях. Програма Kirkland Research передбачає одно семестрове наукове стажування в університетах Польщі.

У міжнародному семінарі було зареєстровано 89 учасників, серед яких представники з більшості областей України. Найбільш численно було представлена Волинська область (27 осіб), Київська область (18 осіб), Полтавська та Львівська області (по 12 осіб), Луганська, Рівненська та Харківська області (по 4 особи), Одеська область (2 особи), Дніпропетровська, Житомирська, Донецька та Тернопільська області (по 1 особі). Було залучено до міжнародного семінару 2 представника засобів масової інформації, 10 громадських діячів та громадських організацій, один представник з органів місцевого самоврядування, інші з закладів вищої та фахової освіти.

У другій частині семінару запропоновано зустріч з цьогорічною стипендіаткою Катериною Борисюк. Надано враження від перебування за стипендіальною програмою Лейна Кіркланда та програмою Kirkland Research.

Детальну інформацію про міжнародний семінар можна переглянути на Youtube Kirkland Scholarchips in Poland 2021 2022 за посиланням: https://youtu.be/ZWK6A0GvaN8

В.о. завідувача кафедри туризму та готельно-ресторанної справи

Оксана Полінкевич