Викладання фахових дисциплін англійською мовою у Луцькому НТУ

У сучасному світі вільне володіння професійною англійською мовою є важливою конкурентною перевагою у будь-якій сфері, а для економістів-міжнародників – це ще і необхідна компетенція.

Дуже добре, що студенти кафедри Міжнародних економічних відносин факультету бізнесу Луцького НТУ розуміють це і погодилися на пропозицію проводити заняття з окремих фахових дисциплін англійською мовою.

Викладання фахових дисциплін англійською мовою – це нова і нелегка справа як для викладачів, так і для студентів. Наприклад, до заняття, яке проводиться англійською мовою, потрібно готуватися незрівнянно довше, ніж до звичайного заняття, а часу на те, щоб пройти всю навчальну програму, може піти більше. Проте переваги затьмарюють усі недоліки: навчання стає цікавішим, студенти одночасно вивчають англійську  мову і фахову дисципліну та удосконалюють професійну англійську мову.

«І так, для студентів другого курсу спеціальності Міжнародні економічні відносини факультету бізнесу Луцького НТУ практичні заняття з дисципліни «Основи наукових досліджень» проводжу англійською мовою. Це вносить новизну в освітній процес, зацікавлює студентів, змушує вийти із зони комфорту і більше працювати над собою. Також постійне використання професійної англійської мови дозволяє нашим студентам подолати мовний бар’єр і підвищити рівень усного ділового спілкування», - розповідає завідувач кафедри міжнародних економічних відносин к.е.н., доцент Лариса Савош.

Пишаємося своїми сміливими, ініціативними і запальними студентами! Працюємо та удосконалюємося!

Враженнями від навчання англійською мовою діляться студенти Луцького НТУ:

Вакулік Наталія, студентка другого курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини»

Це надзвичайно! Ця ідея одразу сподобалась усім. Спочатку ми дуже боялися за правильність вимови та побудови речення. Побачивши наші недоліки, зрозуміли, як треба їх виправляти. Чим більше практикуємось, тим краще та впевненіше почуваємося. Дуже вдячні за такий досвід! Раджу усім спробувати себе у новому середовищі!

Бриковець Ірина, студентка другого курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини»

Цікава ініціатива, яка змінила наші погляди на навчання. Мовні навички англійської дуже потрібні у сучасному світі. Мати можливість використовувати її не лише на парах іноземної, а ще й з професійною лексикою - це дужецікаво. Це відкриває нові можливості для нас! Велика подяка Ларисі Вікторівні!

Столярчук Ольга, студентка другого курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини»

Пари з фахових дисциплін на англійськіймові – це однозначно новий досвід. Спочатку було трохи ніяково, через те, що важка лексика і важко було правильно сформулювати і висловити думку. Я розуміла, що треба лексику трішки «підтягнути», особливо лексику з нашої спеціальності.  Але з часом звикла, і  одразу в голові «вмикала англійський режим». Звичайно, це крутий досвід, і я дуже вдячна Ларисі Вікторівні за нього).

Сенюк Діана, студентка другого курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини»

На мій погляд, навчання онлайн  доволі важке, проте наші викладачі роблять усе можливе, щоб полегшити його і зробити цікавим. І нам, точно, не нудно! Наші наставники постійно проводять онлайн-заняття, які допомагають нам краще розібратися з навчальним матеріалом.

Викладачі нашої кафедри проводять заняття та конференції на іноземній мові, тим самим, допомагають нам удосконалити наші знання. Зараз ми вивчаємо дисципліну «Основи наукових досліджень» англійською. Вони прагнуть підготувати нас до участі у міжнародних програмах та і до життя, загалом. Ми їм дуже вдячні за це.

Лариса Савош, кафедра МЕВ