Перейти до основного вмісту

XII Фестиваль науки у Любліні.
Нові досвід та співпраця

Із 20 по 25 вересня 2015 року у м.Люблін (Республіка Польща) тривав XII Фестиваль науки «Наукова дорога до Нобелівської премії». В цьому науковому заході беруть безпосередню участь 20 університетів та навчальних закладів Республіки Польща. Науковий пікнік відвідала і делегація Луцького національного технічного університету, у складі якої були представники технологічного, машинобудівного факультетів, а також факультетів екології та приладо-енергетичних систем, бізнесу, обліку та фінансів.

 

Відкриття, як і сама робота Фестивалю науки розпочалося 20 вересня на новому сучасному стадіоні «Люблін Арена». Головною метою Фестивалю є перш за все просування науки у суспільстві. Особливо – серед молодих людей. Для цього на Фестиваль було представлено діючі моделі, стенди, презентації найбільш цікавих дослідницьких університетських проектів.

 

 

У цьому році організаторами (мерія міста Люблін та Університет імені Марії Складовської-Кюрі) була застосована інноваційна формула, яка характеризує події наукового пікніку згідно головного девізу Фестивалю – «Наукова дорога до Нобелівської премії». Науковий пікнік характеризується послідовною та амбіційною точкою зору, яка і містить основний принцип девізу. Вона включала в себе наукові засідання, зустрічі з Нобелівськими лауреатами, культурні, мистецькі, художні та масові заходи, конкурси та ігри, виставки та демонстрації, навчальні семінари тощо.

 

У рамках Фестивалю науки крім представлення наукових та мистецьких заходів відбувся Міжнародний турнір з футболу. Учасниками стали футбольні команди Люблінської політехніки, Люблінського католицького університету та Луцького НТУ.

В період безкомпромісних та напружених ігор турніру весь час йшов дощ. Не зовсім гостинна погода не стала на заваді нашій команді зайняти цілком справедливе I місце та заслужено отримати Кубок переможця турніру з футболу.  Але будь-який успіх, як і сама нагорода – це, як правило, результат важкої праці та наполегливості.

 

Загалом, відкриття наукового заходу в сусідній Польщі було проведено на високому рівні. Саме тому польські колеги-науковці і роблять відкриття та здобувають досягнення у кропіткій праці, є каталізатором позитивних змін і продовжують роботу над подальшим розвитком людства в плані наукової, економічної, соціальної та культурної діяльності.

Олександр Повстяной,
доцент кафедри компютерного проектування верстатів
та технологій машинобудування