Як зробити перший крок до успіху?

Програма «Перший крок до успіху» проводиться за підтримки Українського Жіночого Фонду вже 10 рік поспіль. Про конкурс розповіла мені заступник декана факультету бізнесу Надія Хвищун, яка і запропонувала відправити анкету, за що я їй дуже вдячна. Як результат – я стала переможницею ювілейної програми.

Для того щоб стати учасником програми, потрібно було заповнити анкету, в якій вказати досягнення та розповісти про участь в різних конкурсах й написати соціальний проект, який ми хочемо організувати у своєму місті.

Мій проект – «Буккросинг» – вільний обмін книгами, який допоможе популяризувати читання книг серед молоді. На сьогоднішній день мало хто читає книги, оскільки: по-перше, вони дорого коштують і не кожен може дозволити придбати собі книгу, яка йому до вподоби, а по-друге, ці ж книги можна скачати в інтернеті. Але ми проводимо багато часу в соціальних мережах і забуваємо про «живе» читання. Такий проект реалізується як закордоном, так і у великих містах України. Мені дуже хотілося, щоб і в Луцьку з’явилися книжкові полички, на яких жителі міста зможуть залишати власні книги, і брати собі інші. Це допоможе читачам поділитися враженнями та познайомитися.

Цьогорічна програма розпочалася з відкриття конкурсу та знайомства учасників, після якого я першою представила свою «презентацію-ліфт». Протягом 2 хвилин розповідала про себе, наш університет та про проект. Марта Коломієць, яка є головою організаційної комітету програми «Перший крок до успіху» та директором Програми ім. Фулбрайта в Україні, розповіла нам про можливості навчання та стажування в провідних ВНЗ США, Англії, Німеччини і порадила використовувати всі можливості, адже сьогодні їх дуже багато! Навчаючись на факультеті бізнесу Луцького національного технічного університету, ми майже не щотижня отримували нову інформацію про нові всеукраїнські та міжнародні конкурси.

В офісі програми ім. Фулбрайта на нас чекала Світлана Коренькова, яка розповіла про свій досвід проектної діяльності та навчила правильно писати проекти, щоб зацікавити донорів та отримати грант на реалізацію задумів. Цей новий досвід для мене був дуже важливим.

На наступний день ми поїхали в MediaHub та зустрілися з переможницями попередніх програм, які поділилися враженнями, досвідом та стимулом, які вони отримали на «Першому кроці». Приємно було зустріти своїх подруг, знайомих та психолога Ольгу Созонік, яка проводила професійні тренінги на факультеті бізнесу вже двічі.

Дискутуючи на тему: «Роль жінок в позитивних змінах в країні»,  мали честь поспілкуватися з успішними жінками та депутатами Вікторією Войціцькою, Ларисою Кобилянською, Доміною Ташевою, Марією Берлінською та Наталією Тарасенко. Після дискусії відбулося урочисте нагородження, де ми отримали сертифікати та дипломи учасниць програми.

Подарунком для нас стала виставка «Eyes of cultures», яка відбувалася в Культурно- Мистецькому центрі НАУКМА.

Ми мали багато вільного часу для спілкування та прогулянок по місту Києву;

відвідали багато цікавих місць. Останній день був дуже цікавим, тому що ми поїхали на Лівий берег Дніпра в «Центр сім'ї», де нас  зустріла Наталя Костюк, яка є радником з гендерних питань та місцевим депутатом.

Протягом трьох днів я відкрила для себе багато цікавих речей, отримала новий досвід та поділилася своїм. «Перший крок до успіху» – це чудова програма, яка надихає, дає стимул творити і працювати на благо суспільства. Я розумію, що найціннішим в житті завжди є люди, яких ми зустрічаємо на своєму шляху, бо саме вони роблять нас тими, хто ми є сьогодні. А від того, хто ми є сьогодні,  залежить наше завтра.

Не бійтеся своїх найсміливіших мрій, будьте відкриті новим можливостям і з оптимізмом  зустрічайте нові виклики долі. Цінуйте кожну мить життя та ніколи не зупиняйтесь на досягнутому. А ті можливості, які відкриває студентське життя – використовуйте повністю!

Ірина Охват,

голова Студентської ради факультету бізнесу