Яка роль молоді у втіленні реформ?

15-16 травня 2015 року на базі готельно-ресторанного комплексу «Колобок» с. Маяки за сприяння Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні відбувся тренінг «Роль та можливі форми участі молоді у втіленні основних реформ в Україні».

Захід об’єднав громадських та політичних діячів, студентів та викладачів з Волинської, Житомирської, Рівненької, Тернопільської та Хмельницької областей. В числі молодих активістів були і представники факультету бізнесу – декан факультету бізнесу Тарас Божидарнік, Юлія Ковальчук, студентка групи ЕПм-51 та Ангеліна Суха, студентка групи ЕП-41.

Під час тренінгу молоді лідери обговорили механізми ефективного залучення молоді до наступних процесів:

- посилення впливу громадян на прийняття рішень органами державної влади та місцевого самоврядування;

- попередження корупції та подолання її негативних наслідків;

- децентралізація влади в контексті реформи органів місцевого врядування.

Тренерами заходу виступили Володимир Брущенко, виконавчий директор ГО «Євроклуб «Право і Захист», заступник голови Антикорупційної ради при Київському міському голові та Петро Верзун, голова громадської організації «Фонд місцевого розвитку», голова Громадської ради при Луцькому міському голові.

Студенти факультету бізнесу, які взяли активну участь в тренінгу діляться своїми враженнями:

Юлія Ковальчук: «Тренери поділились з нами неоціненним досвідом громадської діяльності, чітко окреслили спектр обов’язків органів місцевого самоврядування та, щонайважливіше, розповіли як в умовах адміністративно-територіальної реформи кожен з нас може вплинути на розвиток своєї громади, регіону та країни».

Ангеліна Суха: «Я вражена професіоналізмом тренерів, настанови та поради яких безумовно є ґрунтовними  та актуальними  в сучасних умовах розвитку ринкової економіки в Україні. Під час спілкування настає усвідомлення важливості посилення участі громадськості в політичному житті, демократизації держави, встановленні справедливого соціального порядку. Чітке розмежування, здавалося б уже відомих та зрозумілих раніше категорій та понять, дає можливість розширити кругозір та змінити погляди щодо сучасної системи влади. Дякую організаторам та експертам за компетентність та здобуті знання!»

Надія Хвищун,
заступник декана факультету бізнесу