Перейти до основного вмісту

Якщо ми забудемо про війну, вона прийде сюди: студенти ЛНТУ зустрілися із воїнами-добровольцями

Із нагоди Дня українського добровольця, для студентів Луцького НТУ влаштували зустріч із учасниками бойових дій на Сході України.

Ініціаторами заходу виступили ГО «Козацьке стрілецьке братство» та кафедра соціогуманітарних технологій факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Луцького НТУ. Захід тривав впродовж трьох пар, до яких буди задіяні студенти і викладачі різних груп, зокрема, з кафедр фізичної культури, спорту та здоров'я, товарознавства та експертизи в митній справі, соціального забезпечення.

Ми ніколи не повинні забувати про війну: саме під таким гаслом відбувалася серія зустрічей зі студентами бійців полку «Азов» добровольців Валерія Гнатюка та Анатолія Олексюка і Отамана козацького стрілецького братства Володимира Перчука.

За словами завідувача кафедри  соціогуманітарних технологій Оксани Жук, сьогоднішній захід – це цикл просвітницьких лекцій для студентства, пов'язаний з формуванням патріотичних цінностей:

«Місія закладів освіти, викладачів, Козацького братства - достукатися до молоді і пробудити у них почуття патріотизму і максимально поінформувати про те, що уже стало нашою історією. Такі моменти формування свідомості залежать від зустрічей з безпосередніми учасниками війни, через емоційні переживання, розповіді про конкретні події не з телевізора і навіть не з книг, а через розуміння зсередини. Війна триває і, на жаль, ми про це забуваємо, тому надзвичайно важливо нагадувати людям про нашу місію в тилу - підтримувати і робити свій вклад в розбудову держави, бути активним суспільством».

Доброволець Валерій Гнатюк розповів студентам про власний військовий досвід і наголосив на тому, що дуже важливо максимально доносити інформацію про військові події у нашій державі, відкривати правду для молодого покоління, аби вони знали, що про війну забувати на можна, щоб вона не прийшла до нас.

«Мене здивувало те, що молодь не знає, хто засновник ДУКу, як почалася війна, якими були події семирічної давності. Це пояснюється тим, що у той час студенти були ще зовсім дітьми, але наше завдання сьогодні довести їм розуміння нашої новітньої історії, у якій ми брали безпосередню участь. Дуже прикро, що зараз держава приділяє мало уваги інформуванню молоді, тому ми намагаємося з цим боротися, робити зустрічі і давати студентам правду та знання. Коли хтось каже, що втомився від війни, розумієш, що про це говорять не ті, хто воював, а ті, хто втомилися сидячи на диванах. Я ж наголошую: не можна забувати про війну, бо якщо ми про неї забудемо, вона прийде сюди».

Такими ж думками поділився і Анатолій Олексюк. Він зазначає, що метою зустрічі з студентами є донесення патріотичного духу та геному українця. Боєць розповів студентам історію всесвітньо відомого оперного співака Василя Сліпака, який відмовився від комфортного життя і пішов на фронт зі словами: «Може я й поляжу, але наша кров буде частиною майбутніх перемог України». На жаль, Василь Сліпак загинув у бою від кулі снайпера, але своїм прикладом показав, яким має бути справжній патріот, активний і небайдужий до долі держави українець.

«Ми прийшли, щоб збудити іскорку у студентів, щоб вони не були байдужими. Добровольці, які пішли на фронт не говорять, про це, але вони - справжні герої. Багато із хлопців на війні дуже ображалися, коли когось із них не брали на бойові завдання… Дітям треба говорити про такі речі, виховувати патріотизм з дитинства, з пелюшок, бо людина має бути свідомою. Суспільство має поважати армію, воїн повинен бути фавором у суспільстві. Є дві нації у світі: Індія та Україна, які ніколи не вели завойовницьких війн, ми ніколи ні на кого не нападали, але якщо до нас приходять - ми даємо відсіч», - наголошує доброволець.

Студенти із захопленням слухали розповіді поважних гостей, охоче ставили запитання. Головне, аби і справді, молодь розуміла і не була байдужою до тих подій, які для нас лишаються сьогоденням, а для них уже стали історією. Адже пам’ятаємо, що історія має властивість повторюватися, і для того, аби запобігти трагедіям, знищенням і вберегти родини, народ і державу – ми маємо цінувати подвиги героїв і памятати про те, хто ми є!

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1820558634764845