Перейти до основного вмісту

Зупинити СНІД – завдання кожного!

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я щороку третьої неділі травня весь світ вшановує пам’ять людей, які померли від ВІЛ/СНІДу. Вперше цей день пам’яті відбувся у 1983 році в Сан-Франциско (США), коли в світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. 

Саме з метою покращення рівня обізнаності молоді з причинами стрімкого поширення, специфікою профілактики і лікування одного з найнебезпечніших захворювань сучасності та толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих 20 травня 2015 року до студентів факультету обліку та фінансів завітала лікар-епідеміолог Волинського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Інна Андрійчук.

Лікар розповіла студентам про діяльність обласного центру, в якому здійснюється організація та надання населенню спеціалізованої консультативно-діагностичної та лікувально-профілактичної медичної допомоги; консультування та обстеження населення на наявність антитіл до ВІЛ, проводиться диспансерне спостереження за хворими на ВІЛ/СНІД; діагностика, профілактика та лікування опортуністичних інфекцій, вірусних гепатитів та інфекцій, що передаються статевим шляхом хворим на ВІЛ/СНІД. Здійснюється в центрі і постконтактна профілактика особам, які отримали травмування при виконанні професійних обов’язків медичних працівників, працівників УМВС тощо.

Інна Андрійчук розповіла, що на Волині, починаючи з 1996 року, виявили понад 2,85 тисячі ВІЛ-позитивних громадян, хоча насправді їхня чисельність значно менша, оскільки приблизно півтисячі ВІЛ-позитивних уже померли від СНІДу чи супутніх інфекцій, а частина таких громадян виїхала за межі області або країни.

Також гостя ділилася власним досвідом та тими ситуаціями, свідком яких вона була. Інна Андрійчук пояснила студентам, що необхідно робити задля захисту себе та інших від зараження ВІЛ/СНІДом; навела статистичні дані щодо ВІЛ- та СНІД-інфікованих по Україні, Волинській області та м. Луцьк.

Лікар наголосила, що ВІЛ-інфекція є проблемою не менш соціальною, ніж медичною і ефективність профілактичних заходів залежить від багатьох соціальних, політичних, правових, економічних, психологічних чинників і розвитку системи охорони здоров’я країни. І зупинити поширення цієї хвороби є завданням кожної людини. Усі повинні до кінця усвідомити небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб вберегти себе і своїх близьких від цієї інфекції. Тому здоровий спосіб життя і чистота у взаєминах повинні стати основним девізом людства та найголовнішими методами профілактики СНІДу.

На завершення лекції лікар-епідеміолог звернулася до студентів з проханням: «Турбуйтесь про свою небезпеку та здоров’я і докладайте зусилля для того, щоб ВІЛ-інфіковані люди отримували вашу турботу та співчуття, необхідну підтримку та лікування».

Наталія Корецька,
заступник декана факультету
обліку та фінансів