Для студентів ЛНТУ провів лекцію заступник начальника обласної Держекоінспекції

Відкриту лекцію для студентів екологів Луцького НТУ провів заступник начальника Державної екологічної інспекції у Волинській області Сергій Дудка.

За словами завідувача кафедри екології та агрономії Василя Іванціва, Луцький НТУ активно співпрацює з обласною Держекоінспекцією. Обидві структури працюють над спільними проектами та  взаємодіють у напрямку вирішення екологічних проблем регіону.

«На сьогоднішній день Державна екологічна інспекція у Волинській області є найбільшим нашим роботодавцем, багато наших випускників там успішно працевлаштовані і ми вибудовуємо тісну співпрацю зі стратегічним партнером», - зазначає завідувач кафедри.

Своєю чергою, Сергій Дудка розповів студентам 1-5 курсів спеціальності Екологія про життя обласної Держекоінспекції. Зокрема, спікер акцентував увагу на особливостях роботи інспекції; питаннях, якими вона займається; діяльності структурних підрозділів та навіть заробітній платні.

Так, зазначає запрошений лектор, Державна екологічна інспекція у Волинській області є територіальним органом Державної екологічної інспекції України та підпорядковується їй. Координує діяльність Інспекції та сприяє у виконанні покладених на неї завдань голова Волинської ОДА.

Серед основних завдань Інспекції:

-реалізація державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів у межах Волинської області;

- здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства, зокрема, щодо: охорони земель, надр; екологічної та радіаційної безпеки; охорони і використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду та лісів; раціонального використання, відтворення і охорони об’єктів тваринного та рослинного світу; ведення мисливського господарства та здійснення полювання; поводження з відходами, небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами тощо.

Сергій Дудка також розповів про напрями діяльності і повноваження Інспекції. Надзвичайно цікава і корисна зустріч була для студентів, адже вони активно ставили спікеру запитання, цікавилися умовами працевлаштування і особливостями державної служби та ін.

Насамкінець, Василь Іванців наголосив, що це не остання зустріч із представниками обласної Держекоінспекції та іншими партнерами. Завідувач кафедри зазначає, що проведення подібних заходів планується якщо не щотижня, то принаймні раз на місяць, аби забезпечити молодь теоретичними і практичними знаннями в обраній ними сфері.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції