Перейти до основного вмісту

Для студентів ЛНТУ відкриту лекцію провела фахівець «Інституту живлення рослин»

На кафедрі екології та агрономії Луцького НТУ триває цикл відкритих лекцій із запрошеними спікерами - практикуючими фахівцями. Днями тематичну лекцію для студентів першого і другого курсів провела к.с.-г.н., доцент, завідувач лабораторії інноваційних технологій та впровадження Українського науково-практичного центру «Інститут живлення рослин» Марія Августинович.

Вона розповіла студентам про значення листової діагностики у коригуванні живлення рослин впродовж вегетаційного періоду.

За словами спікерки, подібні заходи відбуваються на кафедрі для того, аби популяризувати екологізацію агропромислового сектору, мінімізацію використання добрив тощо. Лекція Марії Августинович стосувалася вчасного діагностування посівів сільськогосподарських культур задля того, аби правильно відкоригувати живлення рослин і не давати зайвих добрив, не потрібних у той чи інший період розвитку рослин.

«Це мінімізує навантаження на агросистему, як  з точки зору агрономії, так і з точки зору екології. Суть діагностики в тому, що вона експресна, тобто можна визначити безпосередньо в польових умовах стан посівів і отримати результат за 2-3 години, а отже, в той же день провести заходи з оптимізації», - розповідає лектор.

Науковиця зазначає, що подібні заходи із залученням практикуючих фахівців надзвичайно важливі для студентів, адже, в першу чергу, це оптимізовує  знання молоді і спрямовує на розширення їхнього кругозору.

«Важливо оперувати не тільки фразами із підручників, але й ділитися досвідом практикуючих людей, дізнаватися нове із реальних прикладів. Я люблю працювати на прикладах, оскільки веду діяльнсіть з фермерськими господарствами, і те, що студенти чують пояснення на реальних ситуаціях, звичайно, більше їх підковує професійно», - резюмує Марія Августинович.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції