Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті активізують роботу наукового напрямку, особливо коли це стосується реалізації молодих вчених та студентів, які цікавляться наукою та лише розпочинають свій шлях.

Для того, аби надихнути молодь займатися наукою, популяризувати цю сферу і запевнити, що це дійсно перспективна діяльність, Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених ЛНТУ влаштували мотиваційну зустріч із успішними науковцями.

й

Голова Товариства Микола Поліщук зазначив, що у житті будь-якого науковця настає період вигорання, а може навіть розчарування… У такі моменти необхідна підтримка, правильна мотивація та поштовх до нових звершень.

«Сьогодні Товариство молодих вчених ЛНТУ організувало цей захід для вас, аби допомогти кожному повірити в себе, надихнутися, наповнитися новими ідеями і заручитися необхідною підтримкою, якої потребує кожен, хто став на шлях науки. Ми прагнемо донести вам, що наше Товариство - це не бюрократична організація на паперах, а справжнє коло однодумців, інтелектуальних молодих людей, з яких формується основа успішної науки, і як наслідок - міцної держави», - звернувся організатор заходу до молоді.

й

За словами проректора з НПР  та досліджень Олега Заболотного, подібні тематичні зустрічі для студентів, аспірантів, науковців ЛНТУ відбуваються у ЗВО щомісяця: «Сьогоднішнє спілкування присвячене питанню «Як стати успішним?!» на науковій ниві, в сфері освіти та у професійному зростанні. Ми запросили наших успішних вчених, для того, щоб вони поділилися своїм досвідом, як правильно вибрати шлях до мети, як його пройти і досягнути найбільших результатів».

й

й

Спікерами зустрічі стали професійні науковці, які у повній мірі відчули усі сторони обраної сфери, а це: завідувач кафедри прикладної математики та механіки, д.фіз.-мат.н, професор Ярослав Пастернак, завідувач кафедри менеджменту, д.е.н., професор Наталія Вавдіюк, доцент кафедри технологій легкої промисловості, д.т.н. Тетяна Головенко.

Кожен зі спікерів має значні досягнення у науковій царині, численні публікації та відзнаки, є науковими керівниками здобувачів, які перемагають у низці конкурсів та досягають професійних висот.

й

Так, Ярослав Пастернак поділився порадами, які пропагує Мічиганський університет у власному мотиваційному курсі. Він наголошує, що мотивація забезпечується внутрішньою та зовнішньою складовими: «Якщо ви хочете обрати науковий шлях – це ваша внутрішня складова, бо ця справа вам подобається і приносить задоволення».

й

й

й

Наступним кроком, каже науковець, є визначення своєї мети. Дуже важливо, аби вона була досяжною, мала певні часові рамки тощо. Якщо ви обираєте наукову кар’єру, то маєте зважати на те, чи зможете досягнути цю ціль, потрібно виважено оцінити її, усвідомити важливість та необхідність для себе.

«Якщо ви відчуваєте, що ваша ціль досяжна, тоді все супер, якщо ні – то краще себе реалізувати десь інде, де ви потрібні, бо кожна людина - потрібна. Ви маєте себе мотивувати і відчути, що це ваше. Якщо відчуваєте, то наш ЗВО надає всі можливості, ними тільки варто скористатися», - наголошує Ярослав Пастернак.

й

Своєю чергою, Наталія Вавдіюк порадила молоді прагнути постійного самовдосконалення, незалежно від того, у якому університеті чи на якій спеціальності навчається здобувач.

«Обравши наукову спеціальність, навчаючись в аспірантурі, ви зможете досягнути багато чого, але й багато буде залежати від вашого наукового керівника  та від пошуку наукових ідей. Моя порада у тому, щоб ви не зупинялися на пошуку якоїсь однієї ідеї і пробували шукати себе з інноваційної точки зору, обтирати ті шляхи, які ще не досліджені», - запевняє науковця.

й

й

й

Надзвичайно важливо, ділиться Наталія Вавдіюк, спілкуватися із науковцями, об’єднуватися у спільноти, радитися із менторами та обмінюватися інформацією. Беззаперечною перевагою є участь у міжнародних програмах стажування та мобільності, участь в індивідуальних грантах.

«Нічого не бійтеся. Якщо ви вже йдете на цей шях, то маєте знати, що 50% ви уже зробили. Наступні 50%, знову ж таки, будуть залежати від вас, але ви можете знайти споріднені тематики, брати участь в конференціях, пробувати себе як молодий дослідник, стажуватися в закордонному університеті, формувати базу та гіпотези для проведення дослідження. Не бійтеся, пробуйте, досліджуйте, шукайте нові джерела і не зупиняйтеся», - наголошує професор.

й

й

й

й

Крізь призму особистого життя, про науковий шлях розповіла Тетяна Головенко. Із власного досвіду вона зачепила тему успішного поєднання науки, життєвих стратегій, сім’ї та кар’єри.

«Наука - це та сфера, де треба докладати максимум зусиль, терпіння і віддачі від самої себе», - каже науковця. Вона ж додає, що захист кандидатської чи докторської дисертацій  не вважає власною сходинкою до успіху, адже це просто певні події життя, до яких вона докладала максимум зусиль. За словами спікера, перепон в житті не буває, бо якщо вищими силами дані можливостіусе можна вирішити.

й

й

й

«Успіх – це важе життя, збагачене любов’ю, добром і щирістю; успіх – це ваша щоденна праця, яка покладена на реалізацію ваших ідей та мети; це - усвідомлення своєї відповідальності перед рідними і можливість вдосконалюватися та бути завжди на крок попереду», - наголошує Тетяна Головенко.

й

й

Впродовж зустрічі, студенти та аспіранти мали нагоду поспілкуватися на актуальні теми, зачепили питання важливості вивчення іноземної мови, говорили про проектну діяльність та можливості, які вона відкриває перед науковцем, про досвід написання публікацій та додаткові переваги для розвитку вчених тощо.

й

й

й

й

й

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції