Перейти до основного вмісту

Дух факультету, дитина у колисці та зустріч випускників: як у Луцькому НТУ відзначили ювілей

З піснями, запальними танцями, креативними інсценуваннями, зустріччю випускників та нинішніх студентів, - саме так відзначили 20-ту річниці від дня створення факультету екології, туризму та електроінженерії Луцького національного технічного університету.

 

 

Передусім чарівні ведучі свята привітали присутніх на урочистостях та представили гостей заходу, зокрема ректора Луцького НТУ Петра Савчука, проректорів із науково-педагогічної роботи, представників влади та управління освіти, випускників ЗВО. Особливу увагу святкового вечора приділили шанованим трьом керманичам-деканам, які створювали факультет екології, туризму та електроінженерії, а це перший декан тоді ще енергоощадного факультету Селепина Роман Олександрович, його наступник - Тимощук Володимир Сергійович та декан ФЕПЕС, а потім ФЕТЕ Картава Олена Феодосіївна. Найгучнішими оплесками присутні привітали молодого, новообраного декана Волинця Владислава Ігоровича.

 

 

«Я вітаю усіх, хто прийшов до нас на ювілей. Тож, вмикайте почуття гумору, адже буде цікаво та весело!», - закликав усіх Владислав Волинець.

 

 

Своєю чергою, до вітального слова запросили ректора Луцького НТУ Петра Савчука. Він пригадав, як і сам починав працювати на факультеті, що носив назву енергоощадного, а сьогодні це перспективний факультет із безліччю актуальних та цікавих спеціальностей, потужного викладацького складу та креативних студентів.

 

 

«Життя йде вперед, з’являються нові виклики, змінювалася назва факультету, відбувалися реорганізації і цього не оминути, втім головне не назва, а зміст. Сьогодні я впевнено можу сказати, що факультет є одним із кращих в університеті. Це аргументується результатами студентських олімпіад, кількістю докторів наук, професорів, потужним науково-педагогічним колективом… Це говорить про те, що факультет екології, туризму та електроінженерії не лише престижний, але є прикладом того, як готувати студентів, як розвиватися, створювати креативні проекти. Я впевнено дивлюся у майбутнє факультету і хочу подякувати колегам та студентам за ту роботу, яку ви робите. Нехай ФЕТЕ процвітає, показує приклад іншим факультетам, а ми будемо готувати успішних випускників, відшуковувати талановитих студентів і робити все, щоб у нашій країні була гідна, якісна освіта», - наголосив Петро Савчук.

 

 

Водночас, ректор вручив кращим працівникам факультету відзнаки. Так, почесною грамотою голови Волинської ОДА за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, плідну науково-педагогічну діяльність, підготовку кваліфікованих фахівців та високий професіоналізм відзначено Владислава Волинця та Ларису Поліщук.

 

 

Грамотою Волинської обласної ради за плідну науково-педагогічну діяльність, високий професіоналізм, значний особистий внесок в розвиток національної освіти та з нагоди 20-річчя з дня створення факультету екології, туризму та електроінженерії Луцького НТУ відзначено Миколу Федонюка та Ірину Бандуру.

 

 

Крім того, викладачі факультету отримали грамоти за підписом голови Волинського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України, а також грамоти ректора Луцького НТУ.

 

 

Згодом до слова долучився перший декан Роман Селепина, який коротко розповів про становлення факультету та побажав викладачам талановитих студентів: «Народився факультет тоді, коли на Волинь прийшла кафедра електротехніки та електропостачання. Після того, як вона була сформована, почалося становлення майбутнього факультету… Я хочу побажати талановитих дітей і щоб вони знаходили своє місце у житті. А нам усім бажаю, щоб усе було гаразд».

 

 

Натомість Олена Картава зауважила, що день народження цього дня відзначає не просто факультет, а справжня родина: «Я щиро усіх вітаю з сьогоднішнім святом. І хоч його немає у жодному календарі, але це свято сім’ї, у яку щороку приходять нові діти і яка дає путівку їм у життя. 20 років – це вік звершень, вік мрій, вік надії. Тому я хочу побажати всім членам нашого факультету здоров'я, щастя, миру в душій, в сім’ї, в країні. Нехай ваші мрії збуваються, нехай усе в вас буде гаразд і Божого вам благословіння».

 

 

Крім того, привітати рідний факультет прийшли і його випускники. Серед них, Марія Христецька – директор Шацького національного природного парку, Сергій Дудка – перший заступник начальника екологічної інспекції у Волинській області, Інна Андрощук - заступник директора Технічного коледжу Луцького НТУ, Денисовець Віктор – директор Луцької районної філії ПрАТ Волиньобленерго, Андрій Остапюк – директор ПП «Люкс-ефект», Андрій Лагода – директор Волинського ремонтно-експлуатаційного центру ДП Національна енергетична компанія «Західні електроенергетичні системи», Олександр Ткачук – керівник групи підстанцій НЕК «Західні електроенергетичні системи», Петро Назарук – заступник директора зі збуту Луцької районної філії «Волиньобленерго», Віктор Гуменюк – директор КП «Луцькводоканал».

 

 

Не оминула нагоди привітати колег у сфері гостинності начальник відділу туризму та промоції Луцької міської ради Катерина Теліпська: «Я нічого не знаю про електроінженерію, трошки знаю про екологію, але я пишаюся тим, що є представником сфери гостинності, саме тому я тут, на запрошення кафедри туризму та готельно-ресторанної справи. Сфера гостинності потребує фахового вдосконалення кадрового потенціалу і туризм в Україні потрохи стає цінністю. Я хочу подякувати керівництву Луцького НТУ, очільникам факультету та кафедри за те, що ви туризм культивуєте як соціально-значимий і високоекономічний ресурс для нашого міста та країни».

 

 

Натомість нинішнім студентам ФЕТЕ вдалося навіть трохи побешкетувати на святковій сцені, адже і для них визначним святом є ювілей рідного факультету. Тож, історію створення ФЕТЕ вони розповіли у театральній постановці. Гріючись біля імпровізованого вогнища студенти-туристи випадково зустріли Дух факультету, який і розповів молоді про етапи становлення ФЕТЕ, про його керманичів та досягнення.

 

 

Аби дізнатися чи багато 20 років від дня створення факультету і за що його варто любити, ведучі свята запитали у викладачів та студентів. Їхні відповіді глядачі могли побачити у відеозверненнях. Так, більшість із опитаних розповіли про те, що ФЕТЕ люблять за гарних дівчат, за креативних і творчих студентів та розуміючих викладачів, за дружніх одногрупників та перспективність факультету. Зійшлися усі опитані в одній відповіді: «ФЕТЕ – це любов».

 

 

Символічним на святі стало те, що його ведуча – ровесниця факультету, а її колега – іще на 20 років старша. Тож, про те, що означає 20-річчя, вони поділилися у власному діалозі: «Якщо факультет порівнювати з людиною, то виникає одна асоціація: в 20 років ти повинен мислити чітко і правильно, але й не знати чого хотіти. Намагатися щось робити у своєму житті: вчитися, працювати створювати сім’ю, але й постійно думати, а нащо воно мені треба. В 20 років в тебе дуже багато прав, уже два роки ти є повнолітнім, несеш відповідальність за вчинки і дії, але в президенти тебе не беруть. У 20 ти вже є активним виборцем, маєш право обирати. Так, але ж в президенти тебе все-одно не беруть. Водночас у 20 - увесь світ перед тобою…».

 

 

Неабияк здивувала глядачів колиска із дитиною на сцені. Втім нічого дивного  таки у цьому не було, бо ж очевидно, що дитина – то ФЕТЕ, яка нині потребує батьківської опіки, втім із часом дитина виросте, стане сильною і мудрою і головне, із власною історією життя.

 

 

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням:

https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1205203802967001