Перейти до основного вмісту

З метою посилення якості освітніх програм: «Технології легкої промисловості» та «Фешн-індустрія» на першому бакалаврському рівні вищої освіти, а також «Технології та дизайн у модній індустрії» на другому магістерському рівні вищої освіти кафедри технологій легкої промисловості Луцького національного технічного університету 18 лютого 2022 року  відбулася зустріч викладачів та представників з виробництва ТзОВ «Пелта» (м. Луцьк). ТзОВ «Пелта» являється провідним підприємством, що виготовляє корпоративний одяг різного призначення, забезпечуючи компанії та виробництва з чисельністю працівників більше як 1000 чол. Основним асортиментом корпоративного одягу є: жилетки, куртки (демісезонні, утеплені), штани, напівкомбінезони (демісезонні, утеплені), трикотажні вироби (трикотажні костюми утеплені, футболки, футболки поло, реглани), головні убори (кепки, бейсболки), а також спецодяг для працівників, що працюють на стратегічних об’єктах України.

Серед представників стейкхолдерів були присутні заступник директора Ольга Василівна Намонюк, технологи Тетяна Михайлівна Назарчук та Любов Михайлівна Метельська (випускниця кафедри ТЛП 2021 р.), конструктор одягу Людмила Володимирівна Павлюк, менеджер Світлана Василівна Кубова і юрисконсульт Інна Юріївна Луньо.

1

Під час зустрічі було обговорено всі наявні освітні компоненти діючих ОП «Технології легкої промисловості», «Технології та дизайн у модній індустрії» та ОП «Фешн-індустрія», що впроваджується для вступу на 2022-2023 рр., з метою визначення їх відповідності сучасним запитам роботодавців.

2

В освітніх компонентах діючих ОП було запропоновано акцентувати увагу студентів на конструкторські особливості та технології пошиття корпоративного одягу і спецодягу різного асортименту, оскільки, ця продукція являється специфічним і досить складним виробом, що потребує виготовлення багатьох конструкторських деталей та оптимізації їх складання. Необхідними і цінними знаннями у фахівців є уміння підбору матеріалів і відповідної галантереї та володіння інформацією щодо сучасних методів і етапів оцінювання якості виготовлення даних виробів.

У проєкті ОП «Фешн-індустрія» проведено аналіз освітніх компонент та запропоновано власне бачення фахівців виробництва стосовно необхідності введення в навчальний процес  дисциплін щодо цільового менеджменту в галузі, а також особливостей оздоблення та властивостей матеріалів спеціального призначення. Фахівцями підприємства було виокремлено, що важливим технологічним процесом у виготовлені сучасного корпоративного одягу, спецодягу різного асортименту, певних логотипів являється дизайн і моделювання, що формує індивідуальний стиль та приналежність до певного виробництва.

3

Завідувач кафедри Людмила Назарчук, викладачі кафедри Тетяна Головенко, Оксана Ткачук, Олександр Шовкомуд, старш. лаб. Оксана Янгієва, технік І кат. Юлія Щерба подякували фахівцям виробництва за плідну систематичну співпрацю у вигляді професійних співбесід та виробничих екскурсій для студентів. Підкреслено, що результати обговорення під час даної зустрічі являються дуже актуальними і цінними та будуть використані для удосконалення діючих освітніх програм «Технології легкої промисловості», «Технології та дизайн у модній індустрії», а також у ОП «Фешн-індустрія» під час формування навчального плану на 2022 р. набору.