Перейти до основного вмісту

День пам’яті та примирення: колектив Луцького НТУ віддав шану полеглим у Другій світовій війні

8 травня у День пам’яті та примирення на меморіальному комплексі «Вічна слава» у Луцьку відбулася панахида та покладання квітів до пам’ятника невідомому солдату. Участь у скорботних заходах взяли ректор та колектив Луцького національного технічного університету, представники міської та обласної влади, ветерани та сімї загиблих в часи Другої світової війни.

Аби помолитися за полеглих у страшній та бездушній війні, вшанувати їхню пам’ять та низько вклонитися за мужність і героїзм, на меморіальний комплекс прийшли сотні небайдужих лучан із квітами в руках та скорботою в очах.

Провів панахиду за загиблими митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Потому він закликав присутніх не бути голослівними у лозунгах про перемогу, а перш за все, згадувати мільйони полеглих героїв і усвідомлювати, що Батьківщина – це кожен із нас.

«У сьогоднішній день ми не просто згадуємо період Другої світової війни, сьогодні ми приймаємо у свій розум та в своє серце відновлення чоловіколюбства. Ми згадуємо: «Ура, перемогли», а за людей забули, немає персоналізації, не знаємо хто загинув, скільки, які їхні імена. Ми просто довгий час говорили про перемогу. Так, перемога над нацизмом – це благо, але чоловіколюбності не було, адже за цією перемогою стояли мільйони загиблих людей з іменами та прізвищами на фронті і в тилу. Це мільйони богоподібних людей, які загинули від рук самих же людей, від людиноненависницької ідеології», - наголосив митрополит.

«Україна – це я. Нас привчали до девізу: «Сперва о Родине, а  потом о себе», а що таке «Родина»?! Україна – це я, Батьківщина – це сім’я, а не абстрактна інституція, яку ми повинні захищати, адже йшли воїни захищати свою домівку, свою Батьківщину, щоби бути щасливими тут, на землі. Тому сьогодні через скорботу до загиблих, замордованих, ми в душі своїй повинні трохи зрадіти, що повертаємося лицем до Бога, повертаємося до людини, шануємо її. Легко говорити заповідь «Полюби ближнього свого, як самого себе». Але в цій заповіді ми забуваємо найголовніший зміст, як ближнього любити? Як самого себе!», - додав владика.

Насамкінець митрополит наголосив, що згадуючи сьогоднішні трагедії, необхідно пам’ятати Другу світову війну, адже це не протистояння, не громадянська, а справжня війна агресора проти незалежної України.

«Я бажаю, щоб в душі кожен був свободолюбивий, любив себе і аналогічно любив ближнього свого. Нехай ця любов починається із шани твого «Я», твого роду, твоєї землі, Батьківщини, родини. Це повинно бути понад усе. Я бажаю вам гідності справжнього українця, християнина, людини, яка любить себе і свого ближнього, тоді в серці ніколи не з’явиться думка когось убити з будь-яких причин. Нехай любов переможе, а ми усвідомимо, що Україна – це не територія, Україна – це я», - резюмував Михаїл.

Своєю чергою, ректор Луцького НТУ Петро Савчук додав, наскільки важливо у часи сьогодення пам’ятати про подвиги загиблих у Другій світовій війні та цінувати людське життя: «Влучно відзначив митрополит Луцький і Волинський Михаїл, що сьогодні дуже важливий день для України, для людей, які брали участь у Другій світовій війні і залишилися живими, для нас усіх. Все таки 8 травня надзвичайно важливий день, бо ми повинні пам’ятати про полеглих і цінувати людське життя, а не вигукувати гасла перемоги. Це щиро, патріотично і людяно. Тому наш університет активно бере участь у подібних заходах скорботи і вшановує пам’ять загиблих. Хочеться побажати усім, аби ми пам’ятали про ті страшні жертви, які були віддані заради певних імперських примх, неблагородних цілей, але це має нам давати поштовх для того, щоб ми любили одне одного, любили свою країну і показувати гідний приклад патріотизму».

Насамкінець, присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих, поклали квіти до пам’ятника невідомому солдату і спільно виконали Гімн України.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1235133543307360