Дві перемоги студента-еколога ЛНТУ на Всеукраїнських конкурсах наукових робіт

У цьому році студенти кафедри екології та агрономії подали 4 наукові роботи на Всеукраїнські конкурси студентських наукових робіт, зокрема, за спеціальностями «Екологія», «Науки про Землю» та «Агрономія».

Усі роботи отримали позитивні відгуки та досить високі оцінки, а найбільшого успіху вдалось досягнути студенту магістратури Івану Сонічу (гр. ЕОСм-11).

Фінальний етап конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 101 «Екологія» відбувався на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Було представлено 109 робіт з більш як 60 ЗВО України, при цьому, робота нашого студента за результатами подвійного незалежного рецензування стала першою у рейтингу всіх поданих робіт.

Тема дослідження: «Порівняльна оцінка екологічного стану повітря на основі онлайн-моделей (на прикладі українсько-польського прикордоння)», науковий керівник – доцент кафедри екології та агрономії Микола Федонюк. У цій роботі було проаналізовано можливості оцінки та прогнози якості повітря на основі використання новітніх інструментів аналізу даних супутникового моніторингу, із порівнянням даних наземних станцій та вибіркових власних вимірювань.

Дана наукова тематика активно розвивається на кафедрі екології та агрономії, проводяться інструментальні та аналітичні дослідження, опубліковано багато наукових праць, в тому числі індексованих у НМБД.

Захист наукових робіт відбувся у дистанційному форматі 17-19 березня 2021 року. Доповіді студентів (відібрано 66) оцінювало професійне журі у складі 30 представників із різних ЗВО України. Всього у zoom-конференції було підключено більше 90 учасників. Виступ Івана Соніча викликав жваве обговорення, що засвідчило значний інтерес професійної спільноти до цієї теми та використаних методів і результатів досліджень.

У загальному підсумку Іван Соніч зайняв високе 2 місце. З результатами конкурсу, рейтингами та нагородами учасників можна ознайомитися за посиланням: nupp.edu.ua/event/konkurs-studentskikh-naukovikh-robit-zi-spetsialnosti-yekologiya.html.

Другу наукову роботу Іван Соніч представляв в Одеському державному екологічному університеті (тема «Дослідження параметрів екологічного стану атмосферного повітря міста Луцька», науковий керівник Федонюк Віталіна, доцент кафедри екології та агрономії). Дослідження полягало у проведенні комплексу власних вимірювань якості повітря та метеоумов у 16 різних локаціях біля медичних закладів Луцька, їх аналізові, картографуванні та порівнянні із розрахунковими даними.

Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу за спеціальністю «Науки про Землю (гідрометеорологія)» відбувся 23-24 березня, доповідь на якому дозволила нашому студенту увійти до числа 8 переможців та отримати диплом ІІІ ступеня. Результати конкурсу оприлюднені на сайті ОДЕКУ за посиланням: odeku.edu.ua/nauki-pro-zemlyu-gidrometeorologiya.

Вітаємо Івана Соніча із цими перемогами та бажаємо цікавого й успішного продовження наукових досліджень!

Кафедра екології та агрономії