Громадське обговорення проєктів освітніх програм є необхідною умовою підвищення якості освітнього процесу. З метою вивчення думки широкого кола стейкхолдерів (роботодавців, НПП, представників академічної спільноти, інших стейкхолдерів) кафедрою підприємництва, торгівлі та логістики 03.03.2023 було проведене громадське обговорення проєктів освітніх програм Підприємництво та бізнес-адміністрування (бакалавр, магістр), Економіка підприємства (бакалавр, магістр), Логістика (бакалавр, магістр), Підприємництво, торгівля та біржова діяльність (PhD) зі спеціальності 076 Підприємництво та торгівля, Публічне управління та адміністрування зі спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування на новий навчальний рік, які реалізовуються в ЛНТУ.

Обговорення

Активну участь в громадському обговоренні взяли: Тетяна Скулинець – заступник з економічних питань начальника відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату Волинської обласної ради; Олександр Рикальський – директор ТОВ «Т.Р.Е.К.»; Олександр Бурбан – економіст з планування ПрАТ «СКФ Україна»; Роман Кушнір – фінансовий директорТОВ «Anex»; Тарас Лавренюк – керівник логістичного відділу ТОВ «Опос-Торг; Світлана Маєвська – директор ТОВ «Лана-Брок-Сервіс»; Юлія Дацюк – заступник директора департаменту економічної політики Луцької міської ради; Тетяна Корецька – к. н. держ. упр., перший заступник департаменту соціальної політики Луцької міської ради; Віталій Урбанович – керівник ПП «ОЛВІТ»; Анатолій Левчук – фахівець з залучення громадськості Проєкту USAID«Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» (ГОВЕРЛА); Ольга Гринькевич– д.е.н., проф., професор кафедри статистики Львівського національного університету імені Івана Франка; Інна Ховрак– д.е.н., проф., професор кафедри соціальної філософії та управління Державного податкового університету; Віктор Тринчук – к.е.н., доцент, професор кафедри фінансів, обліку та банківської справи ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», головний редактор журналу «Страхові ринки та компанії» (SCOPUS); Мирослава Кушнір – к.е.н., доцент, доцент кафедри економіки та бізнесу Українського католицького університету; Олена Кузьмак – д.е.н., проф., в.о. начальника відділу забезпечення якості освітнього процесу, ліцензування та акредитації, викладачі кафедри підприємництва, торгівлі та логістики.

Представляли інформацію про зміст та особливості кожної освітньої програми завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та логістики Оксана Полінкевич, а також гаранти освітніх програм.

В рамках обговорення освітніх програм від стейкхолдерів була отримана актуальна інформація про основні компетентності, які є затребуваними серед роботодавців.

Обговорення

В ході обговорення також було висловлено ряд цікавих пропозицій щодо вдосконалення освітнього процесу, формулювання змісту компетентностей, назв і змісту навчальних дисциплін, вдосконалення практичної підготовки здобувачів, використання загальнодоступних цифрових інструментів Google, сучасних інформаційних технологій та методів навчання тощо.

Також стейкхолдери звернули увагу, що сучасні фахівці у сфері підприємництва та торгівлі, публічного управління повинні, крім освоєння визначеного кожною освітньою програмою набору професійних компетентностей, також звертати особливу увагу на вдосконалення мовних компетентностей (особливо, вивчення англійської та польської мов), знати сучасне законодавство, тенденції розвитку економіки на глобальному, національному, регіональному та локальному рівнях тощо. Стейкхолдери звернули увагу на вивчення Економіки комунальних підприємств, Цифрової логістики, Зеленої логістики, Підприємництва, Управління сталим розвитком суспільства, Страхування в логістиці, Соціальної відповідальності бізнесу (університетів), Психології, Транспортно-експедиційної логістики, Управління ризиками.

Обговорення

Ознайомитися зі змістом та долучитися до процесу громадського обговорення проєктів освітніх програм також можна на сторінці кафедри підприємництва, торгівлі та логістики рубрика Освітні програми-Проєкти освітніх програм за посиланням: https://lntu.edu.ua/uk/struktura/cafedries/kafedra-pidpryyemnytstva-torhivli-ta-lohistyky

Дякуємо стейкхолдерам за активну участь в обговоренні проектів освітніх програм бакалавра, магістра та PhD зі спеціальності 076 Підприємництво та торгівля та магістра зі спеціальності281 Публічне управління та адміністрування.

Завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та логістики Оксана Полінкевич