Науковиця Луцького НТУ – координатор проєкту «UTTERLY»

16 лютого відбулася перша онлайн-зустріч у рамках проєкту програми «Erasmus+» – «UTTERLY» («University teachers’ certification centres: innovative approach to promotion teaching excellence»/«Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання»). Львівський національний університет імені Івана Франка є координатором цього проєкту.

foto

Одним із партнерів виступає Луцький НТУ. Наш університет на заході представила координатор, завідувач кафедри менеджменту Наталія Вавдіюк.

Упродовж першої проєктної зустрічі учасники познайомилися, а представники університетів-партнерів презентували свої ЗВО іншим учасникам проєкту. У ході зустрічі було створено та затверджено PMB (project management board) – раду з управління  проєкту. Окрім того, учасники обговорили основні цілі та терміни «UTTERLY», правила та положення «Erasmus», бюджет проєкту.

foto

Учасників заходу привітали представники Міністерства освіти та науки України, Національного агентства кваліфікацій та національного офісу «Еразмус +». Перед консорціумом стоять амбітні завдання – не просто розробити стратегії розвитку викладацької майстерності у своїх закладах та імплементувати їх, а й запропонувати структурні зміни, що дозволять розвинути цей напрям у системі вищої освіти.

Нагадаємо, «UTTERLY» – проєкт, метою якого є сприяння модернізації системи вищої освіти в Україні, запровадження університетських центрів підвищення кваліфікації для просування європейських освітніх інновацій шляхом професійної сертифікації викладачів університетів.

foto

Партнерами «UTTERLY» стали Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, Спілка ректорів вищих навчальних закладів України та 12 закладів вищої освіти, серед яких 4 європейських університети:  Університет Вітовта Великого (Литва), Байройтський університет (Німеччина), Університет Версаль-Сен-Кантен-ан-Івлін, Вроцлавський технічний університет та 8 українських:  Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана,  Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Криворізький національний університет, Луцький національний технічний університет, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя і Львівський національний університет імені Івана Франка.

«UTTERLY» ставить перед собою цілі, такі як:

-Модернізація чинної системи професійного розвитку та сертифікації викладачів університетів в Україні, шляхом створення 9 незалежних Центрів Досконалості Викладання (ЦДВ) з подальшим об’єднанням їх у мережу, що дозволить підвищити рівень якості викладання в університетах.

-Запровадження програми професійної сертифікації викладачів університетів на основі кращих європейських практик та освітніх інновацій для забезпечення досконалості викладання.

-Розробка нової програми досконалості викладання, включаючи описи навчальних курсів та MOOC, що передбачає потреби академічного середовища в Україні та сприятиме підвищенню якості атестації викладачів університету.

Деталі проєкту доступні за посиланням.

Матеріали Центру маркетингу та розвитку Львівського національного університету імені Івана Франка