Перейти до основного вмісту

Нині, в умовах війни дуже важлива підтримка не тільки одне одного, але й студентів під час соціологічної адаптації в новому соціумі: умови навчання і життєдіяльності в цілому. Для абітурієнтів навчання у вищому закладі освіти являється одним із важливих періодів життєдіяльності, особистісного зростання і становлення їх як майбутнього фахівця певної галузі.

У процесі здобуття освіти адаптація студентів-першокурсників є одним з важливих аспектів успішного навчання. Адже, адаптація являється процесом пристосування до змін оточуючого середовища і неможливість справитися з новою життєвою ситуацією спричиняє труднощі в навчанні та емоційний дискомфорт студента. Аби не розгубитися в різнобарв'ї життя відбулася корисна зустріч студентів ОП «Технології легкої промисловості» та ОП «Фешн-індустрія» із професійними психологами кафедри соціогуманітарних технологій ЛНТУ: завідувачем кафедри, к.і.н., доцентом Оксаною Миколаївною Жук та к.і.н., доцентом Оксаною Леонтіївною Майбородою.

1

 

234

Зустріч відбулася в лабораторії унікального простору арт-релаксації «Артелія» ЛНТУ, особлива атмосфера якої справила глибоке сприйняття соціально-психологічного тренінгу, як технології психологічного супроводу процесу адаптації студентів у даному ЗВО. Оксаною Миколаївною та Оксаною Леонтіївною були проведені професійні практики на пізнання внутрішнього Я, емоційний стан особистості та визначення особливостей комунікації у суспільстві.

56

Соціально-психологічні практики дали можливість поглибитися в самопізнання та замислитися кожному з присутніх на заході над переліком важливих життєвих питань:

Чи багато ми приділяємо увагу самому собі?

Чи замислюємося насправді ким ми є? Можливо, лише видаємося такими, а хочемо іншого Я...

На кого і на що витрачаємо щоденно свій час?

Як віднайти себе і зрозуміти своє професійне і соціальне покликання?

7

В процесі заходу кожен із присутніх висловлював своє бачення у вирішені завдання, а Оксана Миколаївна та Оксана Леонтіївна, з професійної точки зору, обґрунтували зовнішню поведінку особистості, виявили причину внутрішніх переживань та емоційний стан.

Зустрічі такого характеру дуже корисні для кожної особи, оскільки дають можливість в певний момент віднайти глибинні закутки, затьмарити душевні переживання, отримати психологічну підтримку та вирішити питання психологічної адаптації в новому соціумі.

Щиро вдячні Оксані Миколаївні Жук та Оксані Леонтіївні Майбороді за соціально-психологічний тренінг! Надіємось на подальшу співпрацю з кафедрою соціогуманітарних технологій і наступні зустрічі!

Тетяна Головенко,

доцент кафедри технологій легкої промисловості ЛНТУ

 #лнту #луцький_національний_технічний_університет #lntu #lutsk_national_technical_university #твій_полюс_росту

ФММТ https://www.lntu.edu.ua/uk/struktura/fakulteti/fakultet-mitnoyi-spravi-materialiv-ta-tehnologiy

Кафедра ТЛП https://www.lntu.edu.ua/uk/struktura/cafedries/kafedra-tekhnolohiy-lehkoyi-promyslovosti

Кафедра соціогуманітарних технологій https://lntu.edu.ua/uk/struktura/cafedries/kafedra-sotsiohumanitarnykh-tekhnolohiy

http://surl.li/hjbqz; https://fb.watch/kNw_w-LqwO/