Студенти Луцького НТУ зустрілися із учасником бойових дій в зоні АТО

Напередодні Дня захисника України, для студентів Луцького НТУ влаштували зустріч із головою луцької міської організації спілки воїнів АТО Волині, майором запасу, 51 ОМР 2014-2015рр., старшим офіцером відділу по роботі з особовим складом Олегом Кобилинським. Знайомство із учасником бойових дій відбулося за сприяння завідувача кафедри військової підготовки Луцького НТУ Павла Турсумуратова та проректорки з НПР Валентини Ткачук.

Тематика зустрічі: «Сучасний героїзм - данина часу чи прояв національної самобутності?!».

Перш за все, наголосила на важливості подібних заходів Валентина Ткачук, зазначивши, що ми – суспільство свідомих людей, які повинні мислити патріотично і цінувати те, за що боролися наші предки та герої сучасності.

«Історія нашої державності сягає багатьох століть. Ще наші предки боролися за те, щоб називатися українцями, говорити рідною мовою, і коли в 1991 році ми отримали незалежність, напевно, не до кінця оцінили важливість тієї події, яка дала нам можливість бути окремою нацією. Події революцій, спочатку Помаранчевої, потім революції Гідності вчили нас цінувати незалежність нашої держави!  У 2014 році під час революції Гідності загинули молоді люди, представники української інтелігенції, а далі… війна. Ми повинні пам‘ятати, дослухатися до сторінок своєї історії, не бути байдужими і цінувати те, що ми українці і самобутня нація. Мета нашої зустрічі - згадати загиблих, почути з перших уст про героїзм наших військових, адже ми - суспільство свідомих людей, які повинні мислити патріотично», - наголошує проректорка.

Після вшанування пам’яті полеглих захисників України хвилиною мовчання, до слова запросили головного спікера заходу – Олега Кобилинського.

Він розповів свою історію війни, про те, як навчався у військовому інституті, як застав революційні події у 2014-му та як опинився у зоні АТО і змінив власний світогляд на усе життя. Кілька разів Олег Кобилинський повертався до тих спогадів, що вплинули на подальший хід його життя, які жахали у часи війни найбільше. Згадував про мобілізацію, Ілловайськ та вихід військових з оточення, загиблих та поранених, відсутність необхідного спорядження та повний хаос, у якому люди платили власними життями.

Найцінніше зараз, каже Олег Кобилинський, прагнення жити повноцінно у нормальному суспільстві, де люди не знають жахіть війни, живуть щасливо та з усмішками на обличчях.

«Уже 6 років триває війна і лише у Луцьку зараз налічується більше 2 тисяч атовців. Добре, що є таке свято - 14 жовтня і я вітаю усіх із прийдешнім Днем захисника України. Ви усі захисники: хто любить Україну, хто допомагає її берегти, і патріотичні заклики кожного з нас – це прояв захисника рідної держави», - резюмує гість.

Насамкінець, привітав молодь із прийдешнім святом Павло Турсумуратов. Він закликав студентів вступати на навчання на кафедру військової підготовки Луцького НТУ. Саме там можна здобути військово-облікову спеціальність за трьома напрямками: «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів»; «Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії»; «Психологія».

Варто зазначити, що після зустрічі, присутні мали нагоду ознайомитися із книжковою виставкою «Шана нашим захисникам», яку підготували фахівці бібліотеки Луцького НТУ.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото – Олена Третяк, більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1690079557812754