Перейти до основного вмісту

 У Луцькому НТУ презентували фільм про трагічні долі воїнів УНР

«Цей фільм – намагання згадати не заслужено забутих людей, які сто років тому воювали за Україну», - із таких слів автора документального історичного фільму «(НЕ)Забуті» Олега Криштопи розпочалася презентація стрічки у стінах Луцького національного технічного університету.

Фільм «(Не) Забуті» - про складні і трагічні долі воїнів УНР після поразки Визвольних Змагань 1917-1921 рр. Стрічка ґрунтується на спогадах дітей УНРівців, які нині живуть у Польщі, про їхніх батьків, що до останнього боролися за Україну. Отож, автори фільму вирушили слідами армії УНР у Польщі, аби відновити пам’ять про українських героїв.

 

Стрічку було знято спільно з «5 Каналом», а презентація відбувається у рамках всеукраїнського туру. Автори фільму: відомий телеведучий, сценарист та автор книжок Олег Криштопа і режисер Володимир Сівко. Продюсер - Товариство Чорні Запорожці.

Насамперед привітав гостей заходу проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук. Він подякував авторам документального фільму за візит до Луцька і саме до нашого університету і наголосив, що висвітлення історичних фактів часів становлення української державності, надзвичайно важка і водночас важлива справа, адже без знання історії, не може бути народу.

«Хочу подякувати нашим гостям, які вирішили показати фільм «(Не) Забуті» у стінах Луцького НТУ. Це наша історія, яку ми повинні знати, шанувати і дбати про те, щоб події, згадувані у стрічці, не повторювалися, а в державі були тільки мир і розвиток. Хоча Луцький НТУ є технічним університетом, ми ніколи не стояли осторонь історичних подій у державі. Наші студенти були активними учасниками революцій, ми маємо справжню козацьку світлицю і співпрацюємо із Козацьким Стрілецьким Братством. Я хочу подякувати авторам фільму за його створення і побажати глядачам, нашим студентам, не бути байдужими до нашої історії», - зазначив Шимчук.

Своєю чергою, автор документального історичного фільму «(Не) Забуті» Олег Криштопа додав, що також має технічну освіту, втім професія змусила поглянути на питання історії під зовсім іншим кутом зору: «За освітою я інженер-механік, навчався у технічному університеті. Тоді ми доволі скептично ставилися до історії, але коли став журналістом, почав займатися самоосвітою, то зрозумів, що це не нудна дисципліна, а як би пафосно не звучало – поводир. Тим паче, із таким маніакальним сусідом, якого ми маємо, війна триває уже понад триста років. Зараз - фаза загострення, коли вибухають снаряди, а в інший час – війна ведеться в інформаційному просторі. Тому цей фільм – це удар з нашого боку, намагання згадати не заслужено забутих людей, які 100 років тому, так само як сьогодні, воювали за Україну».

 

 

Із закликами, як ніколи серйозно сприйняти документальну стрічку, звернувся до молоді отаман Козацького стрілецького братства Володимир Перчук. За його словами, живучи у мирі та безтурботності, немає причин задумуватися про війну і загибель. Але з часом історія повторюється, а вороги не змінюються, тому завданням кожного є володіти історичними даними і бути готовими у будь-який час боронити рідну землю, як це робили наші земляки впродовж століть.

Також із вітальним словом на презентації виступив представник історичного товариства «Чорні запорожці» Олександр Стець. Він презентував історичну книгу-путівник Олександра Колянчука «За нашу і вашу свободу. Учасники українських визвольних змагань 1917-1921 рр.: Місця пам’яті в Польщі».

Особливого настрою на заході додав музичний супровід у виконанні композицій бандуристом Василем Лютим. Водночас для усіх бажаючих діяла виставка історичної зброї від ГО «Козацьке стрілецьке братство».

 

 

 

 

 

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

 

 

Більше фото тут:

https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1366280530192660