Перейти до основного вмісту

Від Богдана до Тараса, - Луцький НТУ відвідав Черкащину

21-22 травня працівники Луцького національного технічного університету здійснили історико-патріотичний тур до Черкащини. Ще минулого року, під час візиту ректора Луцького НТУ Петра Савчука до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, між університетами було заключено угоду про співпрацю. Тож, в рамках дружніх відвідин ЧНУ, наша делегація здійснила повноцінну екскурсію видатними місцями Черкаської області.

Так, першим об’єктом для знайомства був безпосередньо Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького, де наших працівників познайомили із його багаторічними науковими досягненнями, досвідом та надбаннями. Також показали музеї, що існують на базі ЧНУ та провели екскурс в історію українських традицій і побуту.

Далі був Чигирин – славетне місто, що пройняте козаччиною та духом Хмельницького. Тут, в резиденції Богдана Хмельницького, присутні дізналися маловідомі факти з життя та діяльності видатного гетьмана. Чим жив політик, що любив та чого прагнув – розповіли працівники музею.

З Чигирина екскурсія логічно переїхала до ще одного місця, невід’ємно пов’язаного із Богданом Хмельницьким – Суботова. Саме тут, за деякими історичними даними, народився малий Богдан, тут пройшло його дитинство, тут його й було поховано. Втім, після смерті забальзамоване і захоронене тіло гетьмана зникло. Де саме воно знаходиться зараз, невідомо, але його усипальниця в Іллінській церкві зберіглася й донині та приймає у своїх стінах охочих відчути дух українського гетьмана. До слова, саме Іллінський храм зображений на 5-гривненвій купюрі, в чому на власні очі переконалася наша делегація.

Наступним історичним пунктом для Луцького НТУ стало урочище «Холодний Яр» - місце, яке об’єднує пам’ятники культури, археології, ботаніки та має унікальну історичну значимість. Саме в його хащах розташовувалися війська знаменитих українських гетьманів.

Сповна наситившись козацьким духом та відтворивши в пам’яті уже призабуті історичні факти, працівники Луцького НТУ вирушили до стародавнього міста Канів. Спільно із дружнім ЧНУ та іншими небайдужими українцями Луцький НТУ  пішки здолав 6 км у пам’ятній ході на Чернечу гору, де поховане тіло видатного українського поета Тараса Шевченка. Як відомо, саме 22 травня 1861 року відбулось перепоховання Кобзаря на Чернечій горі поблизу Канева. Помер  поет 10 березня 1861 р. у Санкт-Петербурзі, там і був похований. Але невдовзі, згідно з його "Заповітом", тіло перевезли в Україну і перезахоронили на Чернечій горі в Каневі. З того часу її звуть Тарасовою.

Тож, повернулися до свого міста працівники Луцького НТУ сповнені вражень, натхнення та патріотизму.

З глибокою пошаною колектив Луцького НТУ висловлює своє захоплення подорожжю і дякує колегам із Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького за дружній прийом та чудово проведений час.

Інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1245791375574910