Він житиме вічно у серцях мільйонів: у Луцькому НТУ вшанували пам’ять Тараса Шевченка

Впродовж століть, у буремні часи історії чи на сторінках слави, незламним символом віри, правди та патріотизму лишається невмируще слово, вражаючий художній талант та незламний дух вічного творця Тараса Григоровича Шевченка.

Сьогодні, 10 березня, минає 160 років від дня смерті видатного українського поета, мислителя, художника та громадського діяча Тараса Шевченка. Щороку у цей день весь світ ваддає шану Великому Кобзареві.

Традиційно, у Луцьку відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку. Віддати шану видатній особистості прийшли представники влади, духовенство, небайдужі лучани. Долучилися до пам’ятного заходу керівництво, викладачі та студенти Луцького національного технічного університету.

Вечір пам’яті Тараса Шевченка відбувся і у стінах Луцького НТУ, який організували у бібліотеці університету за участю студентів та викладачів кафедри іноземної та української філології.

Із промовою до присутніх звернувся проректор з НПР та досліджень Олег Заболотний: «Наша країна вшановує память одного з найвеличніших поетів, художників, митців неньки України – Тараса Григоровича Шевченка. Сьогоднішній захід присвячений його пам’яті і ми зібралися, щоб почути його твори, пригадати творчі надбання, які були актуальними не лише 200 років тому, але й залишаються такими досі. Він ніби дивився в майбутнє і писав про сьогоднішні дні».

Він вийшов із самих низів нашого народу і йдучи тернистими стежками, досяг самих вершин величі духу, щоб провести своїх братів українців на боротьбу за визволення з ярм кріпацтва та національного гніту.

Про те, які чинники вплинули на розвиток творчого таланту Тараса Шевченка і як кріпакові вдалося піднятися до рівня всесвітньо відомої людини і звеличити Україну розповіла доцент кафедри іноземної та української філології Наталія Шкляєва.

Сьогодні поезії Тараса Шевченка звучать скрізь. Минуло багато років, а все – доречно, все - на часі. Тож, найкращі твори поета про Україну та особисте зачитали студенти-першокурсники, а їхні старші колеги поділилися роздумами про творчість та життя митця у власних творах.

Крім того, учасники заходу дізналися більше про Тараса Шевченка як художника, переглянувши відеоролик про значну картинну спадщину його шедеврів та відкрили внутрішній світ поета, зазирнувши в історії особистого життя та кохання.

Для детального ознайомлення студентів із творчістю Тараса Шевченка, фахівці бібліотеки Луцького НТУ підготували тематичну книжкову виставку.

В історії нашої країни Тарас Григорович Шевченко завжди залишається великим Кобзарем, співцем національної волі й батьком новітньої української нації. Минуло вже чимало років, але життя і діяльність бунтаря досі збурює уми наших співвітчизників і викликає палкі дискусії. У буремні для України часи, нам потрібна сила духу Шевченка і його віще слово, нам потрібна незламна віра поета у правду між людьми. Нині, коли наша держава стала взірцем найжорстокіших експериментів віку, шевченкове слово зазирає нам у вічі так, як ще ніколи.

Він житиме вічно у серцях мільйонів людей, а його поетичне слово линатиме з вуст доти, доки існує на цій землі Україна.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Марія Богдан, бібліотека ЛНТУ

Фото - відділ іміджу та промоції; з сайту Луцької міської ради