Перейти до основного вмісту

Неформальна освіта в сфері інтелектуальної власності

25 листопада 2020 року студенти спеціальності 181 ? Харчові технології бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти брали участь у вебінарі «Практичні аспекти маркетингових, патентних та патентно-кон’юктурних досліджень об’єктів права інтелектуальної власності», який був організований Українським інститутом науково-технічної експертизи та інформації у рамках виконання проєкту «Розвиток міжрегіональної мережі трансферу технологій» з метою підвищення рівня компетенцій у сфері комерціалізації перспективних розробок і проєктів.

Під час вебінару було розглянуто низку актуальних питань у сфері інтелектуальної власності, зокрема, алгоритм патентного пошуку в базах даних, патентне цитування, опис патенту та концепції дослідження патентного портфелю. Особливо цікавою була інформація лектора, к.т.н., патентного повіреного України О.В. Васильєва щодо «патентних війн» та інтелектуальної безпеки.

Участь у вебінарі студентів, які вивчають питання інтелектуальної власності в рамках дисциплін «Основи наукових досліджень» (бакалаврський рівень) та «Науково-дослідницький практикум» (магістерський рівень), дозволила їм розширити та поглибити свої компетентності, які отримані у формальному освітньому процесі. Крім того, на підтвердження участі у вебінарі усі учасники отримали сертифікати.

Під час практичних занять з дисципліни «Основи наукових досліджень» та «Науково-дослідницький практикум», проф. І.М. Дударєв та доц. І.В. Тараймович, які також брали участь у вебінарі, обговорили теоретичні та практичні питання в сфері інтелектуальної власності, що були розглянуті під час вебінару. Викладачі оцінили здобуті студентами знання під час вебінару та врахували їх під час виставлення підсумкової оцінки за відповідні теми навчальних дисциплін.

Долучення здобувачів вищої освіти до неформальної освіти, зокрема через участь у вебінарах за темами дисциплін, які викладаються в рамках освітніх програм, сприяє розширенню знань студентів з цих питань, що обов’язково стануть їм в нагоді у подальшій професійній діяльності.

* слайди з вебінару О.В. Васильєва

Підготували

Ігор Дударєв та Ірина Тараймович