Перспективи та перші напрацювання: Луцький НТУ уклав договори із Черемським природним заповідником

У Луцькому НТУ продовжується налаштування плідної взаємодії із партнерами та стейкхолдерами. Одним із важливих договорів, що були укладені впродовж останнього часу, стало підписання документу про співпрацю між Луцьким НТУ та Черемським природним заповідником.

Задля досягнення спільних домовленостей, напрацювання актуальних проектів та окреслення шляхів взаємодії у стінах ЛНТУ відбулася зустріч ректора Ірини Вахович, директора Черемського природного заповідника Володимира Мирки та завідувача кафедри екологіїї та агрономії Василя Іванціва.

Варто зазначити, що саме Володимир Мирка є заслуженим лісівником України та засновником Ківерцівського НПП Цуманська пуща. Він – перший у незалежній Україні, хто отримав посвідчення заслуженого лісівника нашої держави.

Його професійний шлях розпочався із лісничого, згодом - директора лісгоспу, голови районної держадміністрації, і дійшов до посади головного лісничого Волинського лісоуправління, а потім начальника управління екології у Волинській області. Пізніше Володимир Мирка очолив ДП «Поліське ЛГ».

Про власний шлях професійного становлення, особливості діяльності у лісовій галузі, необхідні компетентності та знання Володимир Мирка поділився на зустрічі зі студентами кафедри екології та агрономії Луцького НТУ. У вільній формі спілкування, учасники діалогу могли  поставити один одному запитання, головний спікер поділився із молоддю цінним досвідом і запросив долучатися до діяльності заповідника для набуття практичних навичок.

Основною ж метою візиту Володимира Мирки до ЛНТУ стало укладення договору про співпрацю. Так, Ірина Вахович із поважним гостем підписали відповідний документ, у якому йдеться про організацію спільних заходів, сприяння один одному у співробітництві в наукових проектах та програмах, використання сучасних технологій та забезпечення висококваліфікованими кадрами із числа випускників ЛНТУ.

Ще одним документом, який свідчить уже про перші напрацювання сторін, є договір на виконання прикладного дослідження «Оцінка динаміки змін природних комплексів Черемського заповідника за даними мультиспектральних  супутникових знімань». Згідно з договором, ЛНТУ займатиметься дослідженням динаміки зміни природних комплексів заповідника за допомогою мультиспектральних супутникових даних.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції