Результат роботи науково-практичної конференції «Інноваційні технології в агропромисловому комплексі»

Агровиробництво у нашій країні є однією з важливих та бюджетоутворюючих галузей економіки. Підготовка кваліфікованих кадрів для сільськогосподарського виробництва є важливою задачею, яка успішно виконується і Луцьким національним технічним університетом. З метою вивчення передових агротехнологій та обміну досвідом між науковцями була започаткована Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційні технології в агропромисловому комплексі», що відбувається що два роки у стінах Луцького НТУ.

23 – 25 травня 2019р. пройшла чергова VII конференція. Цього разу, місцем проведення основної частини заходу був Любешівський технічний коледж Луцького національного технічного університету, який спеціалізується, в тому числі, на підготовці молодших спеціалістів в агропромисловому комплексі.

Гостинна Любешівщина прийняла науковців кафедри аграрної інженерії, екології та агрономії Луцького НТУ, представників аграрних навчальних закладів Львова та Тернополя, Ковельського промислово-економічного коледжу Луцького НТУ, працівників науково-дослідних організацій регіону, керівників об’єднаної територіальної громади, студентів.

Велику зацікавленість та жваву дискусію викликали виступи Дідуха Володимира Федоровича (завідувач кафедри агарної інженерії Луцького НТУ), Хомича Анатолія Васильовича (директор Любешівського технічного коледжу Луцького НТУ), Голія Олександра Валентиновича (начальник науково-дослідної частини Луцького НТУ), Цизя Ігоря Євгеновича (декан машинобудівного факультету Луцького НТУ). Багато цінної інформації щодо основ точного землеробства, ґрунтознавства та агрохімії було представлено Зінчуком Миколою Івановичем (директор Волинської філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України»), Гаврилюком Володимиром Андрійовичем (директор Поліської дослідної станції ННЦ Інституту ґрунтознавства і агрохімії ім. О.М. Соколовського), Мерленком Ігорем Михайловичем (доцент кафедри екології та агрономії Луцького НТУ).

Долучились до конференції і представники провідних агрофірм регіону, які спеціалізуються на продажу та обслуговуванні сучасної сільськогосподарської техніки. Організована ними презентація дала можливість переглянути та обговорити результати роботи в реальних умовах агровиробництва, в полі.

Наукова конференція – не лише обмін думками, представлення наукових результатів. Це і нові знайомства, обмін досвідом, пропагування традиційних цінностей нашої країни. Люди, які причетні до агросфери вирізняються особливим патріотизмом, любов’ю до рідної землі, до української пісні.

Дякуємо працівникам Любешівського технічного коледжу за належну співорганізацію у проведенні конференції.

Професор кафедри аграрної інженерії ЛНТУ

Кірчук Р.В.