25 липня 2022 р. в рамках співпраці та започаткування спільних науково-технічних проєктів із запрошеним гостем-колегою д.т.н., професорм Української інженерно-педагогічної академії Миколою Рябчиковим (м. Харків) було відвідано багаторічного партнера і стейкхолдера кафедри технологій легкої промисловості (далі – ТЛП) Луцького національного технічного університету (далі – ЛНТУ) ПрАТ «Едельвіка».

Зустріч відбулася в колі науково-педагогічного колективу кафедри ТЛП, запрошеного професора, д.т.н. Миколи Рябчикова, голови правління ПрАТ «Едельвіка» Юрія Переходька та начальника виробництва Ольги Остапчук.

1

Під час зустрічі Ольга Остапчук ознайомила з потужностями ПрАТ «Едельвіка», яке являється одним з найбільших підприємств легкої промисловості у Волинській області, а також щойно придбаним сучасним високошвидкісним ткацьким обладнанням та новими дизайнерськими розробками виробництва, а саме швейного та вишивального цехів.

2

Фахівці виробництва прийняли участь в обговоренні освітніх програм «Технології легкої промисловості» та «Фешн-індустрії» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти і «Технології та дизайн в модній індустрії» другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 182 Технології легкої промисловості.

3

Голова правління, Юрій Переходько, вкотре, зауважив на необхідності підготовки якісних фахівців даної галузі для потреб регіону, зокрема м. Луцька та актуальності освітніх програм в межах спеціальності 182. Ю. Переходько, обґрунтовуючи сучасні умови роботи виробництв галузі та потреби споживачів, акцентував увагу на необхідності збільшення навчального матеріалу студентам за напрямком цифрових та енергозберігаючих технологій з метою підготовки висококваліфікованих фахівців, здатних працювати на сучасних підприємствах легкої промисловості.

Упродовж продуктивної співбесіди було окреслено напрямки науково-технічної співпраці, зокрема перспективи впровадження електронних етикеток на підприємстві та розроблення новітніх ресурсозберігаючих технологій легкої промисловості.

В результаті зустрічі д.т.н., професор Микола Рябчиков та спеціалісти ПрАТ «Едельвіка» надали важливі поради і пропозиції для удосконалення освітніх програм, діючих на кафедрі технологій легкої промисловості ЛНТУ.

Щиро вдячні стейкхолдерам за співпрацю і систематичну підтримку.