Студентам-екологам розповіли про сонячну енергетику та Люблінську Політехніку

В рамках проведення V Міжнародної науково-практичної конференції «Енергетична безпека навколишнього середовища» та академічної мобільності до Луцького національного технічного університету завітала його випускниця Ольга Заєць. Вона виступила із доповіддю «Фотовольтаїка в питанні енергетичної безпеки навколишнього середовища».

Передусім, представив гостю присутнім завідувач кафедри екології та агрономії Луцького НТУ Василь Іванців. Він розповів, що дівчина здобувала освіту на спеціальності «Екологія», а також завершила навчання за програмою подвійного диплому в Люблінській Політехніці і успішно працює у сфері сонячної енергетики. Іванців наголосив на актуальності теми її доповіді та запросив до дискусії всіх охочих.

Відтак, спеціально для студентів-екологів Луцького НТУ Ольга Заєць підготувала мультимедійну презентацію про особливості своєї роботи, розповіла про нові відкриття та можливості альтернативної енергетики, роботу сонячних батарей та перспективи їх впровадження в Україні.

Зауважила доповідач також і на складнощах, з якими доводиться стикатися спеціалістам з енергозаощадливості у нашій державі та навела приклади польського досвіду, де цей напрямок активно розвивається і впроваджується.

Варто зазначити, що презентація неаби-як зацікавила присутніх та викликала жваве обговорення. Долучилися до дискусії й декан ФЕТЕ Луцького НТУ Владислав Волинець та його заступник Валентина Федорчук-Мороз.

Насамкінець, Ольга Заєць розповіла про особливості навчання за програмою подвійного диплому, продемонструвала фото своїх студентських буднів, поділилася враженнями від університету, країни, а також закцентувала на достойному рівні проходження практики, можливість проводити досліди у хороших, добре обладнаних лабораторіях та перспективу подальшого працевлаштування за спеціальністю.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ