Студенти-агрономи ЛНТУ відвідали ФГ «Нива»

Аби в повній мірі зрозуміти специфіку функціонування фермерського господарства, з усіма моментами організації його роботи, майбутньому агроному необхідно поринути хоча б на день в його круговерть.

Саме це було на меті у здобувачів першого рівня вищої освіти спеціальності «Агрономія» Луцького НТУ разом з гарантом ОП 201 Агрономія, канд. с/г. н., доцентом кафедри екології та агрономії І. М. Мерленком. 10 вересня 2021 року вони відвідали ФГ «Нива».

Керівник господарства Петро Гуменюк залюбки провів екскурсію та ознайомив з історією створення господарства, організацією праці та особливостями технологій вирощування сільськогосподарських культур, зокрема озимої пшениці та кукурудзи.

Здобувачі ознайомились з технічним забезпеченням господарства, що приємно здивувало сучасністю та мобільністю, адже багатофункціональна техніка не тільки мінімізовує витрати на проведення польових робіт, але і знижує навантаження на агроекосистеми. Цікавим був факт, що достатньо невелике за обсягами господарство має свої зерносховища і здобувачі з зацікавленістю ознайомились з специфікою підготовки та зберігання зернових в осінньо-зимовий період.

Приємно, що господар підтримав ініціативу і був підписаний договір про співпрацю між Луцьким НТУ та ФГ «Нива», тож і в подальшому здобувачі першого рівня освіти спеціальності «Агрономія», матимуть можливість набувати практичних навичок саме тут.

Кафедра екології та агрономії