Перейти до основного вмісту

Студенти-екологи ЛНТУ дізнавалися секрети професійного успіху від фахівців-практиків

 

 

20 травня 2021 р., в рамках Днів науки у Луцькому НТУ, на кафедрі екології та агрономії відбулися заходи та активності, пов’язані з комбінованим, очно-дистанційним проведенням чергового щорічного Круглого столу «Екологічні проблеми Волині-2021».

Здобувачі ОП «Екологія» бакалаврського і магістерського рівнів та співробітники кафедри активно та змістовно поспілкувалися із начальницею відділу державного екологічного нагляду (контролю) атмосферного повітря та водних ресурсів Державної екологічної інспекції у Волинській області Ольгою Мосійчук та провідним фахівцем відділу біологічного методу захисту рослин Державної установи «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» канд. с.-г. наук Василем Боярином.

 

 

Відкрита лекція від стейкхолдера не виглядала як монолог лектора: це було активне живе спілкування фахівця-практика з багаторічним досвідом роботи в органах екологічного контролю та нагляду і представників академічної спільноти, студентів. Ольга Мосійчук розповіла масу цікавих випадків з практики екологічних перевірок, ознайомила студентів з важливістю досконалого знання сучасного законодавства та постійного моніторингу змін у ньому, звернула увагу викладачів кафедри на важливість ґрунтовних знань майбутніх фахівців-екологів у сфері екологічної хімії, охорони водних ресурсів та повітряного басейну. Багато запитань від аудиторії і цікаві та нестандартні відповіді на них: саме так пройшла зустріч роботодавця з нашим студентством.

В подальшому кафедра екології та агрономії планує продовжувати цикл відкритих занять, до проведення яких залучаються провідні спеціалісти, керівники підрозділів Державної екологічної інспекції у Волинській області, серед співробітників якої, багато наших випускників.

 

 

Василь Боярин, канд. с.-г. наук, провідний фахівець відділу біологічного методу захисту рослин Державної установи «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» провів відкриту лекцію для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 201 «Агрономія» та 208 «Агроінженерія».

 

 

Він ознайомив присутніх з динамікою впровадження біологічних методів захисту рослин в світі, країнах ЄС та в Україні і наголосив на важливості біологізації с/г виробництва.

 

 

Здобувачі  вищої освіти ознайомилися з етапами проведення випробувань у відділі фітосанітарного аналізу. Було наголошено, що в Луцьку виготовляються та офіційно зареєтровані декілька мікробіопрепаратів: Бактоцид, Планориз ВЛ, Триходермін та Ековітал.

Кафедра екології та агрономії