Перейти до основного вмісту

Студенти ЛНТУ зустрілися із представниками Волинського обласного лісоуправління

З нагоди професійного свята – Дня лісівника України, студенти та викладачі кафедри лісового господарства за круглим столом зустрілися із представниками Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Відвідали ЛНТУ прессекретар Волинського ОУЛМГ, журналіст Сергій Цюриць та головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів ВОУЛМГ Олександр Боровицький.

У ході спілкування, Сергій Цюриць розповів про діяльність лісоуправління, кадровий потенціал та лісівничу школу, поділився інформацією щодо технологій лісогосподарювання, відновлення лісових ділянок та впровадження у роботу новітніх технологій.

Особливу увагу лектор приділив питанню захисту лісів та дерев-сторічників, які необхідно оберігати від навколишнього впливу і берегти як історичне природне надбання. Крім того, він розповів, що фактично усі ліси Волині сьогодні охоплені відеоспостереженням, що дозволяє уникнути незаконного знищення лісового фонду або ж недотримання порядку громадянами, що перебувають у лісі. В області також діє система лісової охорони, наявна уся необхідна техніка.

Окремою темою зачепив Сергій Цюриць і співпрацю з ОТГ у напрямку реалізації актуальних проектів, а також створення рекреаційних об’єктів, відповідної інфраструктури у лісах, туристичних маршрутів, аби «волиняни відчули, що ліс не тільки для лісівника чи для держави, ліс - служить усім людям».

Олександр Боровицький, своєю чергою, пригадав як і сам навчався у Луцькому НТУ: «Мені приємно перебувати в університеті, в якому я навчався п’ять років і надзвичайно приємно, що університет розвивається, облаштовуються сучасні аудиторії, будуються нові об’єкти і, поряд з розвитком кафедри лісового господарства, створюються цікаві освітні напрямки та спеціальності».

Представник лісоуправління розповів присутнім про особливості роботи працівників Волинського ОУЛМГ та кількість задіяних в області людей до лісової галузі. Окремо він звернув увагу на розвиток інформаційного простору, адже нині ВОУЛМГ має телеграм-бот, завдяки якому кожен небайдужий може повідомити про незаконну вирубку дерев, пожежі у лісах чи інші дії, що пов’язані з лісовим господарством.

Гості ЛНТУ та учасники зустрічі обговорили актуальні питання лісової галузі, зачепили тему збільшення лісового фонду, сертифікації лісів Волині, питання наукового підходу до вирішення низки проблем зі збереженням лісових культур або їх збагачення, зокрема боротьбу зі шкідниками тощо.

Водночас, приємно вражає той факт, що Волинь – єдина область в Україні, яка переробляє побічні продукти лісу. Окрім того, ми відомі у світі своєю лісовою продукцією. Так, волинські лісівники постачають натуральну продукцію із власних консервних цехів до  Ізраїлю, Польщі, Німеччини, Канади та США. Тож, актуальним нині питанням є те, як сприяти максимальному поширенню та популяризації екологічно чистої харчової продукції у закладах освіти і харчування на території України та Волині, зокрема.

Насамкінець, учасники круглого столу обговорили шляхи співпраці та вдосконалення освітніх програм у Луцькому НТУ. До тогож, лектори запевнили, що кваліфіковані фахівці завжди потрібні у лісовій галузі країни, тож закликали молодь залишатися після навчання в Україні і реалізовувати свої таланти на своїй землі.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1969706799850027