Перейти до основного вмісту

 

«Ті, що відкривають шлях до успіху». #19 Кафедра екології та агрономії

 

Луцький НТУ продовжує проект «Ті, що відкривають шлях до успіху». Тут ми знайомимо вас із своїми кафедрами, їхніми особливостями, а також унікальними особистостями, завдяки яким наші випускники стають успішними!

 

Тож наступні, з ким ми вас знайомимо –  кафедра екології та агрономії (факультет екології, туризму та електроінженерії). Завідувач кафедри Василь Володимирович Іванців, декан факультету Владислав Ігорович Волинець.

 

Історія кафедри екології та агрономії бере свій початок з вересня 1993 року, коли у складі технологічного факультету шляхом реорганізації було утворено кафедру екології та безпеки життєдіяльності.

 

Із 2001 року на базі кафедри було ліцензовано спеціальність «Екологія та охорона навколишнього середовища» із підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр. В травні 2004 року на базі кафедри екології та безпеки життєдіяльності було утворено дві кафедри – кафедру екології та кафедру безпеки життєдіяльності. Завідувачем кафедри екології було обрано доцента Олену Картаву. З вересня 2009 року завідувачем кафедри обрано доцента Василя Іванціва.

 

У 2006 році на базі кафедри екології факультету екології та приладо-енергетичних систем розпочалася підготовка магістрів спеціальності Екологія та охорона навколишнього середовища.

 

З 2018 року при кафедрі, за безпосереднього сприяння ректора Луцького НТУ Петра Савчука, розпочалася підготовка бакалаврів за спеціальністю 201 Агрономія.

 

Цього ж року кафедра змінила назву на кафедру екології та агрономії.

 

Наш дружній колектив складається із 11 науково-педагогічних працівників.

 

Навчальний процес на кафедрі забезпечують викладачі у складі завідувача кафедри, кандидата історичних наук, доцента В.В. Іванціва, доктора географічних наук, професора Я.О. Мольчака, кандидатів географічних наук, доцентів В.В. Федонюк, М.А. Федонюка, І.Я. Мисковець, С.Г. Панькевича, кандидатів сільськогосподарських наук, доцентів С.П. Бондарчука, В.О. Волянського, І.М. Мерленка, кандидата педагогічних наук Л.І. Коробчук, асистента А.Г. Картавого.

 

Наші студенти долучаються до проєктної діяльності. Зокрема, у 2018 році проєкт студентки гр. ЕОС-21 Анастасії Ткаченко «Кленова алея випускників» став переможцем серед соціально-інноваційних проектів, який відбувався за підтримки Британської ради в Україні та ГО «Молодіжна платформа».

 

Кафедра екології та агрономії готує грантові проекти в рамках програми Польща-Білорусь-Україна та проекти, що подавались на конкурс EaRTS Україна-Білорусь. Було підготовлено проект «Мониторинг экологического состояния озер и их водосборов в пограничье Брестской и Волынской областей».

 

Викладачі кафедри – завжди активні, креативні та готові до співпраці з колегами з профільних наукових установ та організацій, державних екологічних структур, нашими провідними стейкхолдерами. Щороку, вже 5-ий рік поспіль стало доброю традицією проводити на базі кафедри екології та агрономії Круглі столи та  Міжнародну конференцію «Енергетична безпека навколишнього середовища».

 

Науковці кафедри – на вістрі вирішення актуальних екологічних проблем Північно-Західного Полісся, серед яких – проблеми обміління волинських озер, екологічні проблеми грунтів, повітряного басейну, водних об’єктів. Доценти кафедри, к.с.-г. н. Мерленко І.М. та к. і. н. Іванців В.В. є членами Басейнових рад Західного Бугу і Сяну, Прип’яті.

 

На кафедрі ведеться робота щодо підвищення академічної мобільності студентів та викладачів. За програмою академічної мобільності студентів, у Люблінській політехніці на магістратурі (подвійний диплом) навчаються студенти спеціальності 101 Екологія, а також проходять мовне стажування у Німеччині, м.Брухзаль і Польщі, м. Замосць студенти-екологи.

 

 

м. Бидгощ (Польща) навчання за програмою Фонду Богдана Гаврилишина

 

 

Навчання в Люблінській політехніці

 

 

у Вроцлавській політехніці

 

 

Практика у парку S?chsische Schweiz, Bastei

 

 

 

Наша гордість переможці Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт та олімпіад:

 

 

З 2014 року при кафедрі екології розпочалася робота науково-дослідницьких секцій ВО МАН (Відділення «Науки про Землю»). Секцію «Кліматологія та метеорологія» для учнів 9-11 класів веде Віталіна Федонюк, керівником секції «Геологія» є Федонюк Микола. Протягом 2015 – 2020 рр. наші юні манівці щороку виборювали призові місця на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт МАН України у м. Києві. Вихованці секцій неодноразово були призерами та переможцями багатьох всеукраїнських та міжнародних наукових конкурсів («Інтел-ЕКО-Україна», «Мій рідний край» та ін.). А кращі випускники Малої академії наук – серед наших студентів, і тепер здобувають для Луцького НТУ перемоги на Всеукраїнських та міжнародних студентських наукових конкурсах.

 

 

На фіналі Міжнародного конкурсу «Мій рідний край», 2016 р.

 

 

Практичне заняття секції МАН «Кліматологія та метеорологія»

 

 

Працюємо над науковою роботою

 

 

Нагородження переможців Міжнародного конкурсу «Мій рідний край», м. Львів, 2016 р.

 

 

Нагородження переможців Міжнародного конкурсу «Інтел-Еко-Україна», м. Київ, 2019 р.

 

 

Нагородження переможців Всеукраїнського природничого турніру «ВПД-2019», м. Київ, 2019 р.

 

 

З 2016 року проходить щорічна зимова школа «Екопростір», організаторами школи виступають викладачі кафедри екології та агрономії Луцького НТУ.

 

 

Зимова школа передбачає неформальне спілкування викладачів кафедри зі школярами на тему екології. Молодь, охоча долучитися до цього напрямку, має змогу ознайомитися із можливостями факультету, його спеціальностями та науково-педагогічним колективом. Крім того, школярі можуть побачити на власні очі специфіку роботи низки приладів, обладнання та комп’ютерних сервісів, які екологи та агрономи часто використовують у своїй роботі.

 

Ми активно співпрацюємо з школами та коледжами, вишукуючи зацікавлену молодь, що стане нашими студентами. Тому восени 2019 року на кафедрі стартували заняття у очно-дистанційній школі юних аграріїв.

 

Якщо ви бажаєте бути затребуваним на ринку праці, здобути сучасну, перспективну, цікаву професію, що стрімко розвивається, отримати незабутні спогади від моментів студентського життя у світі активних екологічних подій та, ще будучи студентом, впливати на поліпшення екологічної ситуації в країні, тоді запрошуємо вас до чудових пригод разом зі спеціальністю 101 «Екологія»!

 

Необхідність у фахівцях-агрономах існуватиме доти, доки існуватиме людство. Попит на таких фахівців був і буде завжди, за будь-якої влади, під час будь-якої кризи. Тут не місце білому комірцю, зате видно результати праці, є відчуття важливості своєї справи. Запрошуємо до навчання за спеціальністю 201 «Агрономія»!

 

А ще – наші випускниці – найгарніші! Подивіться на ці фото!)

 

Долучайтеся до дружного колективу студентів та викладачів – екологів, природничників, аграріїв!