Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ обговорювали небезпеку плагіату та основи доброчесності

Наукові керівники та аспіранти програми підготовки PhD за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування ознайомились з останніми напрацюваннями за Проектом сприяння академічній доброчесності у Луцькому національному технічному університеті.

Зустріч відбулася в онлайн-форматі на платформі Zoom 3 лютого 2021 року. Спікер вебінару, провідний фахівець відділу забезпечення якості освітнього процесу, ліцензування та акредитації Олександр Канагеєв, детально ознайомив учасників із «Порядком проведення інструментальної перевірки на академічний плагіат текстів рукописів кваліфікаційних проектів здобувачів вищої освіти, рукописів дисертацій та статей поданих до публікування у періодичних виданнях у Луцькому НТУ». ( https://drive.google.com/file/d/1yFL9boeATBBJhqMs1p3tGi8Qa1rogdMW/view. ).

в

Під час доповіді Олександр Канагеєв звернув увагу на хибний шлях встановлення чітких відсоткових значень текстової автентичності. Адже програми типу Unicheck працюють на основі автоматичного пошуку текстових та символьних збігів. Також Олександр Канагеєв зазначив, що наукове дослідження ґрунтується на всебічному аналізі праць інших науковців. Тому ознакою доброчесності є не відсутність автоматичних текстових збігів, а правильне цитування першоджерел. Крім того, у технічних науках є чіткі визначення термінів, назви нормативних документів, технічні характеристики, одиниці вимірювання, які не допускають перефразування та змін.

Олександр також відповів на численні запитання щодо правил оформлення списків використаних джерел, посилань, правил цитування та можливостей програми Unicheck. Особливо корисною для аспірантів є можливість пошуку всієї необхідної інформації на сайті університету http://lutsk-ntu.com.ua/uk/akademichna-dobrochesnist

Підготувала Світлана Ягелюк