УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ-ЕКОЛОГІВ
У ФЕСТИВАЛІ «КРИЇВКА ПЕРЦЯ»

2 жовтня 2016 року у селі Липне Ківерцівського району відбувся патріотичний фестиваль повстанської пісні «Криївка Перця», в якому викладачі кафедри екології разом зі своїми студентами взяли активну участь. Організатором заходу став Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща», з яким кафедра співпрацює у науковому напрямку. Захід має патріотичне спрямування та створений для розвитку культури району, залучення туристів, популяризації історичних місць та біорізноманіття НПП «Цуманська пуща».

У фестивалі взяли участь церковні, клубні та шкільні колективи. Хедлайнером фестивалю став Народний артист України – Василь Чепелюк. Історичну лекцію про україно-польський конфлікт прочитала Леся Бондарук.

Під час фестивалю були організовані кінні поїздки на підводах до «Перцевої гори» в урочищі Бирча, де розташована криївка воїна УПА – Василя Чепелюка(псевдо «Перець»). Студенти взяли участь у військово-спортивних заходах, організаторами яких були ГО «ВМР «Національний Альянс» та делегація з Володимир-Волинського району на чолі із Андрієм Оніщуком. Заходи передбачали вправне подолання смуги перешкод та швидке складання зброї. Магістр-еколог Влад Шостак успішно справився з поставленими завданням.

Незабутнє враження залишила реконструкція бою між воїнами УПА та бійцями НКВС. Відтворення запеклого бою організувала військово-історична група «Азимут».

Формуванню патріотичного настрою сприяла постійно діюча виставка «Воїн: історія українського війська», яку розробив Український інститут національної пам`яті.

Гостей фестивалю пригощали смачним козацьким кулішем.

Після завершення основної програми та із настанням темряви учасники запалили ватру – як символ об`єднання громади та вогню, що запалює серця.

Студенти висловили щиру подяку організаторам фестивалю, а також викладацькому складу кафедри за цікаву, пізнавальну, екскурсійну поїздку.

Оксана Жадько,
асистент кафедри екології