Учасники IV Всеукраїнської  науково-методичної Інтернет конференції «Актуальні проблеми іншомовної комунікації: лінгвістичні, методичні, соціально-психологічні аспекти, роботодавці та провідні фахівці-філологи долучилися до обговорення ОП «Філологія».

Зокрема, Гомонець Вікторія Іванівна, начальник управління міжнародного співробітництва та проєктної діяльності Луцької міської ради, відзначила комплексність та збалансованість освітніх компонент освітньої програми «Філологія» і запропонувала розширити модуль із вивчення ділового етикету, оскільки такі навички сприятимуть професійній адаптації здобувачів освіти у бізнес-середовищі. Пані Вікторія також наголосила, що фахівці з проектного менеджменту зі знанням іноземної мови можуть претендувати на вакансію у великій компанії, а знання з менеджменту будуть їх  конкурентною перевагою, адже менеджер працює над проєктом, а знання мови дасть простір для цієї роботи. Важливо також володіти основами IT.

Тарас Іванович Коменда, директор Тзов «Мінт інновейшнс», запропонував більше уваги приділяти розвитку комунікаційних вмінь та базовій IT-підготовці. Пан Тарас справедливо наголосив на актуальності й затребуваності фахівців-філологів на ринку праці нашого регіону.

Ольга Василівна Іванців, директорка мовної школи «ЛОЛЛІ ЛЕНГВІЧ» вважає, що для успішного працевлаштування, окрім глибоких фахових знань з філології, важливими є вміння командної роботи та soft skills та запропонувала акцентувати на методах навчання, які б сприяли розвитку саме таких компетентностей.

Ми вдячні всім за конструктивні зауваження та пропозиції.

й

Обговорення ОП «Філологія (Прикладна лінгвістика)»