Проєкт TALNET – це інтернаціоналізація вищої освіти та досліджень у регіоні Балтійського моря та країнах Східного партнерства. Він буде зосереджений на інструментах залучення та підтримки академічних талантів.
Проект TALNET припускає, що інтернаціоналізація має незначний вплив на академічну культуру в країнах-партнерах і що це виклик. Понад 90 відсотків студентів і викладачів не піддаються впливу інтернаціоналізації і не беруть участі в діяльності. Тому інклюзія є серйозною проблемою. Мобільність у бік ЄС працює, а мобільність у зворотному напрямку складніша. Університети країн-партнерів недостатньо підготовлені до прийому студентів і дослідників з-за кордону. З іншого боку, як Грузія, так і Україна стикаються із значним відтоком мізків. Крім того, TALNET припускає, що відсутність порівнянності та прозорості є проблемами, з якими необхідно боротися. З огляду на це, загальною метою проекту є усунення підводних каменів, які підривають інтернаціоналізацію вищої освіти та досліджень у країнах-партнерах. Він прагне до безперешкодної міжнародної мобільності науковців і аспірантів.
TALNET насамперед працюватиме з інструментами для залучення, прийому та інтеграції академічних талантів в університетське середовище. Він також розробить структуру для оцінки поточного стану залучення та вивчить середовище талантів, порівнюючи практику між країнами. Крім того, він створить мережу співробітників університету, залучених до діяльності, і розробить заявку на подальше фінансування від ЄС. Відправною точкою буде встановлення спільного розуміння феномену «академічний талант».
Kоролівський технологічний інститут– один з провідних дослідницьких університетів з високими позиціями в міжнародних рейтингах. KTH проводить дослідницьку роботу, спрямовану на створення сприятливих умов для аспірантів та молодих дослідників.
Taліннський технологічний університет TalTECH – провідний університет Естонії, який став центром досліджень та інновацій у регіоні Балтійського моря. Крім того, що TalTECH є сильним учасником інженерно-технічної сфери, вона є дуже сильним гравцем у міждисциплінарній сфері права та технологій, вносячи цю важливу перспективу в проект. KTH і TalTECH беруть участь в ініціативі Європейських університетів і внесуть нові ідеї в проект.
KTH і TalTech разом з українськими партнерами розроблять навчальні матеріали та навчатимуть персонал докторських шкіл університетів ПК. Крім того, українські університети покращать політику підтримки аспірантів для майбутніх наукових досліджень та бізнес-кар’єри. KTH і TalTech поділяться своїм досвідом у розробці та проведенні курсів і семінарів з методів дослідження через відповідний семінар, організований в університеті PM. Для забезпечення якості матеріалів будуть проведені пілотні курси та семінари з методів дослідження
організовані на PhD програмах університетів України. У результаті пілотування українські науковці отримають відгуки від українських аспірантів із подальшим переглядом матеріалів.