Перейти до основного вмісту

До ЛНТУ прибув мобільний музей, який містить експонати із російсько-української війни. В автівці міститься трофейна зброя, амуніція, сухпайки росіян, та на противагу їм, харчування військових іноземного та українського зразка.

Усі охочі мали можливість відвідати музей «на колесах» із назвою «100 000 «хороших» москаликів», фотографувати та брати до рук усі експонати й, водночас, долучитися до благодійного збору коштів, які будуть спрямовані на придбання військових аптечок. Відвідали музей адміністрація університету, на чолі із ректором ЛНТУ Іриною Вахович, а також викладачі, працівники та студенти ЗВО.

музеймузеймузей

«Ініціатива створення та презентація музею належить фонду «Відповідальні українці». Це рівненський благодійний фонд, який дуже багато робить для наших воїнів. Суть проекту полягала у тому, щоби показати зібрані, в основному, трофейні речі, які передали військові, амуніцію та сухпайки окупантів та, на противагу, продемонструвати, чим сьогодні забезпечені наші воїни. Насправді, різниця дуже велика і коли ці речі лежать поруч – відмінність вражає», - розповідає волонтерка, президент фонду «Допоможи дитині» пані Наталія.

Вона додає, що мобільний музей не є масштабним, яким міг би бути після закінчення війни, утім його основна місія – згуртувати людей та зібрати пожертви, що підуть на допомогу українським воїнам.

«Наш план - зібрати кошти на 300 аптечок, які зараз дуже необхідні нашим військовим, а 300 якісних аптечок, у грошовому еквіваленті, дорівнює близько 600 тисяч гривень. Якщо ми зберемо кошти, хоча би на одну аптечку чи на десять – це уже більше, аніж нічого», - наголошує волонтерка.

музеймузеймузеймузеймузеймузеймузей

Мобільний музей збирав відвідувачів переважно із м.Рівного та Рівненської області. Цими вихідними його експонати зможуть оглянути лучани у центрі міста на розі вулиць Лесі Українки та Кривого валу. Сьогодні ж головними глядачами стали викладачі та студенти ЛНТУ.

Цікавою є й назва музею – «100 000 «хороших» москаликів». Вона, каже пані Наталія, виникла тоді, коли цифра втрат окупантів перетнула позначку у 100 тисяч. Натомість, машина, яка нині виконує функцію музею, невдовзі буде передана військовослужбовцям, де зможе виконувати свою роботу.

музеймузеймузеймузеймузеймузей

«Фонд «Допоможи дитині» працює з 2010 року й інколи  мене запитують: може краще й далі займатися допомогою дітям? Але, як на мене, сьогодні  найкращою допомогою для дітей є збереження життя їхніх батьків», - резюмує волонтерка.

музеймузеймузеймузеймузеймузеймузей