Перейти до основного вмісту

При кафедрі аграрної інженерії ім. проф. Г.А. Хайліса створений студентський науковий гурток «Агротех». Проте цього року, завдяки креативності та наполегливості студентів першокурсників групи АІ-11, гурток перетворився у дружню творчу спільноту. Доказом цього є реалізований проект із відновлення (практично створення) посівного агрегату.

Кафедра, у якості допомоги, отримала від спонсорів доволі «втомлений» експериментальний зразок селекційної сівалки для вузькорядного посіву дрібнонасінних культур. Проте студенти групи АІ-11 виявили ініціативу у виконанні робіт з відновлення працездатності даної машини. Роботи розпочались із повного її розбирання.

АгрономіяАгрономія


Далі - очищення кожної деталі від корозії та перевірка її придатності до подальшого використання.

Агрономія


Відновлення працездатності висіваючого апарату, різьбових з’єднань, ланцюгових передач, насіннєпроводів, виготовлення механізму навіски – це далеко не повний перелік виконаних робіт. Але настав приємний момент фарбувальних робіт. Тут виникла ідея у Володимира Сенелюка і на бункері сівалки з’явився логотип рідного факультету.

Агрономія

Завдяки наполегливій колективній праці процес поступово підійшов до моменту, коли сівалка навішена на трактор і готова до випробувань.

Агрономія


Перше застосування відновленої сівалки здійснили під час посіву льону на агрополігоні кафедри. Та перед посівом потрібно налаштувати і перевірити норму висіву.

Агрономія


Врешті, Олексій Баюн дає «добро». Норма висіву та, що визначена агротехнічними вимогами.

Агрономія

Настав час першого проходу. У ролі тракториста Олексій Баюн, а контроль за роботою сошників та насіннєпроводів – Назар Матвіюк. Звичайно, під пильним наглядом викладача.

Агрономія


Завдяки такому проекту ми отримали не лише навики виконання практичних робіт із відновлення сільськогосподарських машин, їх регулювання та експлуатації, але і міцно згуртувались у творчий колектив та повірили у свої можливості.

І звичайно, фото на згадку про вдало реалізований проект.

Агрономія

Кафедра агроінженерії