Перейти до основного вмісту

З 13 по 19 травня в Україні триває щорічний Тиждень безпеки дорожнього руху із загальною темою «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану». Відтак, учора факультет транспорту та механічної інженерії долучився до ініціативи тематичним заходом «Безпечна дорога додому». Захід організований в рамках реалізації проєкту AccEnt Прискорення інноваційної діяльності та підприємницької майстерності у закладах вищої освіти.

фото

У ролі запрошеного спікера виступав Андрій Сергійович Крук - судовий експерт вищого кваліфікаційного класу, старший науковий співробітник Волинського відділення Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (ст.н.с. Волинського відділення ЛНДІСЕ МЮ України), заступник голови секції судових автотехнічних експертиз науково-консультаційної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України (заступник голови секції судових автотехнічних експертиз НКМР при МЮ України).

фото

Зі здобувачами експерт спілкувався на теми забезпечення захисту життя та здоров’я під час дорожнього руху та дотримання учасниками дорожнього руху правил безпечної поведінки.
"Статистика дорожньо-транспортних пригод в нашій країні за 10 років невтішна: зниження кількості інцидентів ми бачимо лише у 2022 році, що частково пов'язано з початком війни. Але у 2023 знову спостерігаємо частішання аварій та наїздів на пішоходів." - розпочинає Андрій. "Фактично дорожньо-транспорті пригоди - це ще одна війна на дорогах країни. Кожен із вас щоденно стає учасником дорожнього руху, тому коли, як не зараз, ми маємо підходити до цього питання з максимальною свідомістю та відповідальністю." 

фото

Особливою увагою судовий експерт наділив тему поводження учасників дорожнього руху з військовою технікою, яка рухається дорогами країни. Також не обійшли і базові правила безпечної поведінки на дорогах.

фотофотофото

На завершення гість поділився власним професійним досвідом судової автотехнічної експертизи: про дослідження обставин і механізму дорожньо-транспортних пригод; дослідження технічного стану транспортних засобів; транспортно-трасологічних досліджень; визначення вартості колісних транспортних засобів, розміру збитку нанесеного власнику транспортного засобу.

"Як експерти ми проводимо всебічний аналіз дорожньо-транспортних пригод, визначаємо їх головну причину та другорядні фактори, які могли сприяти інциденту. Часто, за результатами аналізу, розробляються заходи по забезпеченню безпеки дорожнього руху, в тому числі доповнення чи зміни в ПДР. Професія цікава, а головне - цінна, адже рішення, які ми приймаємо, здатні рятувати життя." - підсумовує Андрій Крук.

По завершенню спічу студенти спілкувались із гостем про тонкощі судової автотехнічної експертизи та не упустили можливості вивідати секрети успішної реалізації в цьому напрямку. 

фотофотофотофото