Перейти до основного вмісту

Безпека життя і діяльності людини: у Луцькому НТУ стартувала міжнародна конференція

У Луцькому національному технічному університеті відбулася ХVІII Міжнародна науково-методична конференція «Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика». В умовах карантину, захід був проведений в онлайн режимі. Втім, це не завадило долучитися до обговорення актуальних тем більшості учасникам.

Передусім, привітав гостей конференції завідувач кафедри цивільної безпеки Ігор Андрощук. Він подякував присутнім за активність і наголосив, що до участі надіслали свої заявки 53 науковців, які і подали власні тези доповідей. До того ж, учасниками заходу стали представники із різних міст України, зокрема з Харкова, Одеси, Рівного, Києва та ін.

Побажав плідної роботи на конференції та міцного здоров’я у нелегкий для світу час, ректор Луцького НТУ Петро Савчук.

«Мені надзвичайно приємно, що ми відпрацювали модель онлайн конференції, адже хочеться бачити наших колег із дружніх університетів, потужних науковців, щоб ми спільно могли обговорити актуальні питання. У такі відповідальні часи світової пандемії, конференція із безпеки життєдіяльності, забезпечення здоров’я та здатність навчитися адаптуватися до нових викликів - є дуже важливими. Надзвичайно добре, що ми маємо таку платформу для спілкування і можемо бути дотичними до вирішення світових проблем. Нехай наші напрацювання на конференції дадуть поштовх для нових наукових результатів», - наголосив ректор.

Своєю чергою, із вітальним словом виступив проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук: «Щиро радий вітати всіх учасників сьогоднішньої конференції. Не дивлячись на те, що карантин і не дуже прості часи, приємно, що наука продовжує творитися. Сьогодні ми чітко бачимо результати того, що було напрацьовано у напрямку конференції і нині вона є підсумком того багаторічного конкурсу і олімпіад, які проводилися в нас в університеті».

Оксана Ляшенко, проректор з НПР, висловила сподівання на конструктив та результативність заходу і наголосила на важливості продовження наукової діяльності, не залежно від карантинних заходів у державі. Натомість декан факультету екології, туризму та електроінженерії Владислав Волинець побажав учасникам впровадити ті напрацювання, які будуть досягнуті у ході конференції.

Курувала онлайн засідання заступник декана ФЕТЕ Валентина Федорчук-Мороз. Вона ж представила гостей заходу та розповіла про тематичні напрямки роботи. Зокрема, конференція має 5 пріоритетних напрямків:

-проблеми освіти у сфері цивільної безпеки;

-реалізація науково-практичних аспектів безпеки життєдіяльності;

-безпека праці у галузях діяльності людини;

культура безпеки як складова формування безпечного та здорового виробничого середовища;

техногенно-екологічна та пожежна безпека.

Отож, про те, що сфера безпеки життєдіяльності була частково занедбана, розповів д.т.н, професор, завкафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Національного університету водного господарства та природокористування Віктор Филипчук. Сьогодні ж, каже науковець, питання охорони праці і БЖД стоїть дуже гостро і вимагає змін у підході.

«Останнім часом питанню БЖД і охорони праці, приділялося все менше уваги і зараз ми бачимо, що безпека життєдіяльності виходитиме на новий рівень. Сьогодні це особливо стосується медиків, які отримують професійні захворювання і це тягне за собою низку інших питань, зокрема соцвиплат тощо. Ми повинні проявляти у цьому ініціативу і на нашій конференції виводити нові пріоритети», - наголосив Филипчук.

Таку ж думку підтримала к.пед.наук, доцент кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України Олена Шароватова. Вона зазначає, що навчальним дисциплінам при підготовці фахівців із безпеки приділяється дуже мало уваги. Відтак, необхідно вносити корективи у навчання студентів, акцентувавши особливу увагу на вклад нового змісту у відповідні дисципліни.

«Багато фахівців виявилися просто не готовими до тієї ситуація, яку ми сьогодні переживаємо, і до порядку роботи фахівців з охорони праці виникає багато питань. Аналізуючи ті дисципліни, які на жаль віднесені на розсуд керівництва університетів, ситуація показує, що ми повинні не просто їх зберігати, а трансформувати і навіть розвивати у нові, більш вузькі напрями. Поряд із тим, як навчити дітей, постає питання - чому навчити. Варто сказати, що у такій ситуації, коли ми наражаємося на небезпеку і природного і соціального характеру, важливо зберігати спокій, зважливо до усього відноситися і більше звертати увагу на те, до чого ми можемо більше готувати наше студентство. Тому ми маємо зберігати дисципліни, за якими готуємо фахівців з безпеки, розвивати їх і вкладати новий зміст», - наголосила науковиця.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ