Днями студенти факультету аграрних технологій та екології, на чолі з доц. кафедри агрономії Марією Августинович відвідали досить цікаву локацію в с. Жидичин.

Агрономія

Компанія «Пастернак БІО» уже кілька років займається виробництвом універсального органічного добрива біогумус. За допомогою каліфорнійського черв’яка та черв’яка дендробена отримують високоякісні екологічні добрива, а сировиною є органічні відходи. Зокрема, вони співпрацюють з компанією Nestle і утилізовують усі відходи їхнього виробництва, шляхом переробки на біодобриво. Також «смаколиками» для «жителів» ферми є кавові відходи з міських кав’ярень, яких надходить близько 10 тон щорічно.

АгрономіяАгрономіяАгрономія

Власник компанії, Сергій Рижков, поділився планами на майбутнє, адже найближчим часом планується відкриття виробництва у промислових масштбах і буде можливість приймати на переробку органіку чи не з усього міста.

«За біотехнологіями майбутнє, - наголосив Сергій Рижков, - адже природа все давно продумала до нас і нам лише треба правильно навчитись цим користуватись і залучати ці процеси в сільське господарство для отримання екологічно чистої та безпечної продукції».

АгрономіяАгрономіяАгрономія

Здобувачі цікавились нюансами ведення такого бізнесу, адже черв’яків можна вирощувати не лише для виготовлення добрива, але і продажу для риболовлі, що теж має неабиякий попит на ринку України.

До слова, на території університету уже є компостер для органічних відходів, в який заселено «родину» каліфорнійського черв’яка. Розміщено його було ще минулого року в рамках проєкту «Сади зростання» і уже цьогоріч ми отримаємо біодобриво свого «виробництва».

Кафедра агрономії