Бути учасником олімпіади – вже означає перемогти!

В період з 8 по 10 квітня 2015 року в Харківському інституті банківської справи Університету банківської справи Національного банку України було проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки «Фінанси і кредит» / спеціальності «Банківська справа». В олімпіаді взяли участь студенти ВНЗ України (переможці І етапу), серед яких і студент факультету обліку та фінансів Луцького НТУ Вадим Качановський (група ФК-41).

І тур олімпіади проводився у формі бліц-турніру, в якому учасники мали за короткий проміжок часу дати відповідь на питання стосовно знань термінології та основних положень нормативно-правових актів, які регламентують діяльність банків України; ІІ тур передбачав проведення тестування в програмній оболонці Moodle з навчальних дисциплін «Гроші і кредит», «Банківські операції», «Центральний банк та грошово-кредитна політика», «Аналіз банківської діяльності», «Фінансовий менеджмент в банку» (50 тестів); ІІІ тур включав розв’язання аналітико-розрахункової задачі; ІV тур  вимагав розв’язання кейсу.

Вадим Качановський завдяки знанням, які він отримав від викладачів кафедр фінансів та банківської справи, показав хороші результати та був нагороджений грамотою оргкомітету олімпіади в номінації «Справжній банкір» і цінним подарунком (ювілейною монетою Національного банку України).

Вадим задоволений участю у такому заході, оскільки він мав можливість проявити себе, познайомитися зі студентами інших ВНЗ та дізнатися багато нового й цікавого.

В ті ж самі квітневі дні в Київському національному торговельно-економічному університеті відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Товарознавство і комерційна діяльність».

В олімпіаді взяли участь 54 студенти з 19 вищих навчальних закладів України, зокрема 32 студенти – за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» та 22 студенти – за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр». Серед учасників олімпіади були і студентки-товарознавці з Луцького НТУ – переможці І туру олімпіади: Ольга Ярошик (група ТЕМм-51), Анна Климовець (група ТЕМм-51), Сніжана Ханас (група ТТПС-21), Оксана Обозовська (група ТТПС-21).

Програма олімпіади передбачала вирішення конкурсних завдань у два етапи:

розв’язання комплексного ситуаційного завдання;

комп’ютерне тестування.

Оцінку конкурсних завдань здійснювали кваліфіковані члени журі, до складу якого увійшли 18 осіб, серед яких і доцент кафедри товарознавства та експертизи в митній справі Валентина Ткачук. Щодо запропонованих конкурсних завдань, то варто зауважити їх складність. Але студенти факультету обліку та фінансів завдяки високій фаховій підготовці показали хороші результати, за що були нагороджені грамотами в номінації «За високий рівень теоретичної та практичної підготовки».

Крім того, дівчата познайомились зі своїми однолітками з різних куточків України, прогулялись передсвятковим Києвом та набрались нових сил для продовження навчання у стінах Луцького НТУ.

Валентина Галущак,
заступник декана факультету обліку та фінансів
з наукової роботи та міжнародних зв’язків

Валентина Ткачук,