Перейти до основного вмісту

ЧЕРГОВЕ ОСВОЄННЯ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ ВОЛИНІ – НА ЧЕРЗІ ПАТ «КОВЕЛЬСІЛЬМАШ»

 

Традиційно склалося, що кафедра прикладної механіки (ТМтехнології машинобудування, ТАВтехнології автоматизованого виробництва, СТМсучасні технології машинобудування, КПВ та ТМкомп’ютерного проектування верстатів та технологій машинобудування) постійно співпрацювала та налагоджувала тісні професійні зв’язки з машинобудівними підприємствами України. Не винятком, а навпаки, правилом завжди слугувала тісна співпраця з доволі рідним підприємством – ПАТ «Ковельсільмаш». Дружба, перевірена роками,  полягала у постійних екскурсіях кафедри на підприємство, підписанні взаємовигідних договорів, проходженні практики студентів та навчанні працівників тощо.

 

Дружать тільки з тими, до кого відчувають особливе духовне ставлення

Г.Сковорода

 

Саме тому на запрошення керівництва ПАТ «Ковельсільмаш» та за ініціативи заслуженого діяча науки та техніки України, професора Рудя В.Д. 30 березня 2017 року відбулася екскурсія працівників кафедри прикладної механіки та студентів технологічного факультету Луцького НТУ на одне з провідних машинобудівних підприємств Волині – ПАТ «Ковельсільмаш».

 

 

ПАТ "Ковельсільмаш" – потужний машинобудівний завод сільськогосподарських машин, що спеціалізується на виробництві техніки, комплектуючих та запасних частин для сільського господарства. Його розташування сприятливе для експортних поставок як залізничним, так і автомобільним транспортом. Підприємство має у своїй структурі підрозділи з механічної обробки, холодного листового штампування, гарячого штампування, виробництва ланцюгів, контактної і дугової зварки, термічної обробки, гальванопокриття, фарбування, складання та інші.

 

Нічого особливо не важко, якщо розділити роботу на невеликі частини

Генрі Форд

 

Увазі відвідувачів була представлена 2-х годинна цікава екскурсія по цехах даного підприємства. Основна продукція на заводі – виробництво різного роду сільськогосподарської техніки, яка виготовляється на замовлення.

 



 

 

Диковинкою для студентів стало побачене виробництво круглоланкових ланцюгів для різноманітного технологічного обладнання – сільського господарського призначення, вантажні та підтримуючі для засобів механізації, тягові, випробувальні та калібровані тощо. Діаметр ланцюгів коливається у межах від 3 до 26 мм.



 

Продовжилась екскурсія побаченим одного з найбільших в Україні ковальсько-пресового виробництва. Дане виробництво забезпечене кривошипними гарячими штампувальними пресами, які виготовляють різноманітні високоякісні штамповки та гарячі поковки вагою від 0,2 до 70 кг.




 

Ну і куди ж без сучасних технологій… На ПАТ «Ковельсільмаш» успішно працює дільниця механічної обробки деталей складної конфігурації, яка оснащена верстатами з ЧПК та трьохосьовими оброблюваними центрами, які дозволяють виготовляти штампувальну оснастку та оброблювати деталі вагою до 500 кг.

 

Мудрість є донька досвіду.

Леонардо де Вінчі

 

По закінченню виробничої екскурсії відбулася історико-пізнавальна, сучасно-інформаційна екскурсія, яку професійно провів головний інженер ПАТ «Ковельсільмаш» - Михайло Миколайович Заїкін, випускник нашої кафедри, магістр зі спеціальності «Технологія машинобудування».

 

 

Студенти були надзвичайно задоволені екскурсійною поїздкою і запропонували регулярно проводити екскурсії на різні машинобудівні підприємства України.

 

Олександр Повстяной,

доцент кафедри прикладної механіки