Перейти до основного вмісту

Державна екологічна інспекція у Волинській області – давній друг і партнер нашого університету. Серед фахівців інспекції працюють багато випускників кафедри екології, очільники установи запрошуються як Голови Екзаменаційних комісій на захисти кваліфікаційних робіт наших здобувачів.

У новому навчальному році кафедра екології та Державна екологічна інспекція продовжили, напрацьовану в минулому, традицію зустрічей – лекцій для майбутніх фахівців у сфері охорони довкілля від очільників спеціалізованих відділів державної установи.

Екологія

28 вересня на інтегровану пару з «Біології»до студентів 1 і 4 курсів завітав Анатолій Петрович Гамазда, заступник начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів, старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Волинської області.

Заняття проходило в змішаному форматі, першокурсники спілкувалися з гостем в аудиторії вишу, а студенти 4 курсу долучалися до пари в режимі відео конференції. Багато цікавого почули майбутні екологи про особливості роботи відділу, в якому багато років працює Анатолій Петрович – один з провідних екологів-практиків нашого регіону. 
 

ЕкологіяЕкологія


Мова на лекції йшла про специфіку роботи екологічного інспектора, про правові засади охорони в нашій державі біоресурсів, тваринного та рослинного світу, об’єктів природно-заповідного фонду. Проблеми браконьєрства і незаконних промислів, проблеми збереження і відтворення раритетної складової флори і фауни Волині та України, система діючих адміністративних та кримінальних важелів впливу на порушників екологічного законодавства – все це жваво дискутувалося. Питання від студентської аудиторії свідчили про те, що більшість наших першокурсників свідомо обрали майбутній фах та вибрали ЛНТУ як кращий виш в регіоні у галузі підготовки майбутніх екологів.

Екологія

«Якою є плата за незаконний промисел особин видів, занесених до Червоної книги України, наприклад, лося?»; «Штрафи за незаконний вилов одиниці іхтіофауни (риб) та браконьєрське вполювання дикого кабана є такими, що кількадесят окунів чи карасів можуть вартувати порушнику таку ж суму, як і лісовий вепр – чи вірно ми розуміємо законодавчі норми?»; «Чому впав Лесин ясен у Луцьку, дерево, що було пам’яткою природи державного значення, та чи могли запобігти комунальні служби і екологи цьому?»; «Чи є ще рись у волинських лісах та як екологи рахують кількість зубрів у Ківерцівській пущі?»: ось лише декілька питань серед тих, які обговорювалися на лекції.

Звичайно, цікавили студентів і особливості оплати праці екологічних інспекторів і будні та складнощі їхньої повсякденної роботи.

Екологія

Насамкінець – маленька фотосесія з гостем та чашечка запашної кави на кафедрі…Ми завжди раді нашим стейкхолдерам та готові допомагати комунікації між фахівцями-виробничниками і тими, кому ще тільки на часі гризти граніт науки та здобувати професію еколога – професію, що дозволяє усім нам жити з вірою в майбутнє у чистому і безпечному довкіллі!

Кафедра екології