Перейти до основного вмісту

Делегація Луцького НТУ взяла участь у стартовій конференції транскордонного проекту «Білорусь-Україна» в НУ «Острозька академія»

У Національному університеті «Острозька академія» відбулась стартова конференція в рамках транскордонного проекту «Білорусь-Україна». Темою заходу стало «Територіальне співробітництво країн Східного партнерства». До її обговорення долучилися консультанти з розвитку кар’єри в межах проекту «Підвищення конкурентоспроможності випускників на ринку праці через створення транскордонної регіональної мережі університетських центрів профорієнтації та розвитку кар’єри». Низка семінарів-тренінгів для делегацій з кількох університетів відбувалися з 27 лютого по 1 березня.

Нагадаємо, проект реалізується за підтримки EaPTC Belarus-Ukraine, Представництва ЄС в Україні та Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Реалізацію проекту, який триватиме 14 місяців, розпочато у грудні 2017 року. Головним партнером визначено Національний університет «Острозька академія», співзаявниками є Луцький національний технічний університет, Гомельський державний університет імені Франциска Скорини й Брестський державний університет ім. О.С. Пушкіна. Загальною метою є покращення умов життя місцевого населення шляхом підвищення конкурентоспроможності молоді на ринках праці України та Білорусі.

Тож, урочисте відкриття міжнародного семінару відбулося 28 лютого. Привітав його учасників ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник: «Ми з особливою приємністю вітаємо наших гостей з Білорусі, наших побратимів. Сьогодні ми вже мали можливість поспілкуватися і знайшли так багато спільного в нашій історії. Ми повинні бути разом, працювати у команді, а цей проект – тільки початок. Також сердечно вітаю свого друга Савчука Петра Петровича, і в його особі Луцький національний технічний університет! Декілька слів про наш виш. Якби хтось приїхав зі мною 20 років тому в ці стіни, то за цей час, навіть будучи атеїстом, став би віруючою людиною. Адже ми самі не можемо пояснити бурхливе відродження Острозької академії. Зараз важко уявити, але це була руїна. Президенти, а усі вони неодноразово відвідували нас, не можуть порівняти академію з Україною, бо, повторюся, у спадок нам дісталася руїна. Як фенікс з попелу потрібно відроджуватися. На нашому прикладі можна переконатися у тому, що Україна таки йде вперед. Це все можна пояснити лише Божим благословенням. Тут, у маленькому містечку, були залишки Київської Русі, а за роки радянської влади нам ампутували навіть найменший спогад про академію та князів Острозьких. А митрополит Огієнко сказав, що вони зробили для становлення України-Русі більше, ніж усі князі разом взяті. Тому і ампутували ці спогади. Якщо в нації забрати перемоги та інтелект, то вона нічого не буде варта. Через це Господь Бог можливо і допомагає нам відроджувати академію. Вважаю нашою місією підготувати ту інтелігенцію, яка могла б розбудовувати омріяну Україну. Зараз наша країна найбільше потребує молодих людей, провідників нації. Тож, щиро вітаю вас у стінах Острозької академії. Бажаю усім щастя, здоров’я, везіння та Божого благословення!».

Опісля до слів привітань долучився ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук: «Від усіх присутніх та від себе особисто хочу подякувати Герою та патріоту України, потужному ректору та просто прекрасній людині Ігорю Пасічнику за можливість брати участь в міжнародному проекті та, звісно, за гостинність. Я впевнений, що ми покажемо спільними зусиллями та своїм прикладом, як гідно реалізовувати транскордонні проекти. Нехай цей проект буде найкращим в програмі Україна-Білорусь!».

Декан соціально-педагогічного факультету Брестського державного університету імені Олександра Пушкіна Надія Леонюк також привітала учасників заходу та розповіла про виш: «Від себе та колег дякуємо керівництву Острозької академії за теплим прийом! Хочу декілька слів додати про наш університет: ми один з 4-х вишів у Брестській області, скоро святкуватимемо 75-річний ювілей. У нас кваліфікований професорсько-викладацький склад. Наші заслуги високо оцінила держава і минулого року ми отримали знак якості. Ми гордимося цим і завжди про це говоримо».

«Вітаю усіх присутніх з урочистим відкриттям проекту, думаю ми дійсно якісно його реалізуємо і співпрацюватимемо навіть після цього», - додав до вищевикладеного заступник декана факультету психології та педагогіки Гомельського державного університету імені Франциска Скорини Віталій Дворак.

Згодом керівник відділу міжнародного співробітництва та фандрайзингу Едуард Балашов представив присутнім проект, детально розповів про його зміст та показники успішності. Опісля учасники конференції заслухали семінар на тему: «Профорієнтаційна робота: співпраця школи та університету» (Дворак В.М., ГДУ). Згодом координатори проекту вивчали науково-методичні підходи країн світу по профорієнтації студентів (Ковалевич М.С., БрДУ) та аналізували конкурентоспроможність на ринку праці.

Окрім цього, керівництво Національного університету «Острозька академія» організувало декілька неформальних заходів для гостей. Так, Ігор Пасічник провів вражаючу екскурсію експозиціями музею ОА, де кожен з присутніх відчув дух «княжої» історії України та вишу зокрема. Також учасники конференції відвідали Острозький краєзнавчий музей, що розташований на території замку.

В четвер команда Острозької академії презентувала веб-сторінку проекту, після чого учасники обговорили пропозиції щодо її структури, можливості для онлайн взаємозв’язку з усіма зацікавленими сторонами. По завершенню семінару Рада консорціуму проекту підбила підсумки, проаналізувала ризики та окреслила план майбутніх заходів.

Зауважимо, в рамках проекту планується створення центрів кар'єрного консультування, оснащених необхідним обладнанням і сучасним програмним забезпеченням в кожному партнерському університеті (створення технологічної основи для професійного консультування). Також плануються тренінги, навчання та сертифікація консультантів. Крім того, буде організоване професійне і кар'єрне консультування учнів шкіл та випускників університетів в створених Центрах сертифікованими консультантами, створення баз даних учнів, шукачів роботи, доступ до баз даних для потенційних роботодавців та рекрутерів.

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням - https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=940838749403509