Перейти до основного вмісту

День науки школярів Жидичинського ліцею на кафедрі матеріалознавства

23 травня школярі 8 класу ОЗЗСО «Жидичинський ліцей» долучилися до наукової спільноти кафедри матеріалознавства Луцького НТУ. Професор кафедри Ольга Гулай розповіла про особливості науки, досягнення та винаходи викладачів-матеріалознавців, продемонструвала зразки матеріалів, розроблені на кафедрі. Жваве зацікавлення викликав фільм, який продемонстрував значення матеріалознавства у сучасному розвитку науки і техніки. Учнів ознайомили з особливостями навчання в університеті, запросили обирати напрями технологічного факультету.

Найцікавішим моментом зустрічі було спілкування із магістрантами кафедри – Тетяною Марчук та Іваном Орловським, які познайомили учнів із найсучаснішою технологією 3D-друку та роботою оптичного мікроскопа.

Співпраця кафедри матеріалознавства  із Жидичинським ліцеєм під егідою Малої академії наук триває протягом останніх років і дає плідні результати.

18 травня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка провели фінальний етап і нагородили переможців Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського. Традиційний конкурс відбувається вже вдесяте і цього року він об’єднав понад 3,5 тисячі юних дослідників з усіх регіонів України.

Конкурс відбувався серед учнів середньої та старшої вікової категорії. Школярі віком 6-12 років вирощували кристали з калій дигідрогенфосфату (KH2PO4), а учні віком 13-18 років готували тези наукових доповідей на тему «Анізотропія кристалів». Свої наукові напрацювання фіналісти старшої вікової категорії і представили у форматі стендових доповідей під час завершального етапу Конкурсу.

З-поміж усіх учасників абсолютним переможцем Конкурсу серед школярів старшої вікової категорії став учень 9 класу ОЗЗСО «Жидичинський ліцей» Ківерцівського району Волинської області Дмитро Скорубський, який представляв наукову роботу, виконану на кафедрі матеріалознавства під керівництвом професора Ольги Гулай.

Отож, щиро запрошуємо школярів долучатися до наукових досліджень, отримувати задоволення від перемог і свідомо обирати свою майбутню професію.

Ольга Гулай, професор кафедри матеріалознавства