Державотворчі процеси в Україні: Луцький НТУ провів масштабну онлайн-конференцію

24 квітня, Луцький національний технічний університет провів Всеукраїнську науково-практичну онлайн-конференцію «Державотворчі процеси в Україні: реалії сьогодення». Обговорення відбувалося за допомогою онлайн-платформи Zoom. Захід організовано кафедрою права Луцького НТУ та проведено за участі Волинського обласного центру зайнятості, Інституту держави і права країн Європи Ужгородського національного університету, Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, Науково-дослідного інституту теорії та практики правосуддя юридичного факультету ДВНЗ «Ужгородського національного університету» та Тернопільського національного економічного університету. Курувала процес завідувач кафедри права Луцького НТУ, доктор юридичних наук, професор Яна Ленгер.

Так, розпочалася онлайн-конференція із вітальної частини. Першим звернувся до учасників ректор Луцького НТУ Петро Савчук:

«Радий вітати усіх учасників та гостей сьогоднішнього заходу. Приємно бачити усіх в гарному настрої та доброму здоров’ї.  Хочу відзначити, що у сучасних реаліях тема нашої конференції актуальна як ніколи.

Державотворення – це багатогранний ємкий процес, починаючи з питань, які стосуються децентралізації та зміни структури управління та закінчуючи правовими взаємовідносинами як в середині країни, так і за її межами.

Ми дійсно багато зробили на шляху до європейського визнання, проте попереду ще дуже немало відпрацювань тих складових, які будуть сприяти якісному втіленню державотворчих процесів. Я бажаю нам усім плідної роботи, нехай ідеї, що тут народяться, мають подальший розвиток та втілення, а процес принесе усім задоволення!»

Своєю чергою, долучилися до відкриття та висловили свої вітальні слова проректори з НПР Луцького НТУ Сергій Шимчук та Оксана Ляшенко, а також гарного настрою та конструктивної роботи побажав декан ФФОЛП Ігор Андрущак.

Долучився до обговорення та висловив своє бачення державотворчих процесів в Україні директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк. Він зазначив, що є випускником Луцького НТУ і йому приємно бути присутнім на заходах, що організовує університет.

«Підтримка рідного університету мною особисто, та державної структури, яку я очолюю, безумовна. Такий формат як сьогоднішня конференція в Zoom для мене абсолютно новий, я вперше беру в такому участь і тому мені вдвічі приємно отримувати разом з вами новий досвід, долучитися до обговорення такої актуальної теми і почути цікаві ідеї вирішення даної проблематики.

Зі своєї сторони хочу зазначити, що в силу специфіки своєї роботи уже відчув потребу суттєвих змін у процесах державотворення. Найбільш приємно у цьому те, що Україна всупереч усіх перешкод, різним економічним кризам продовжує процес становлення.

Я вірю, що у найближчій перспективі побачити нашу країну дійсно самостійну, незалежну зі своєю ідентичністю державу з реальними законами, які наше суспільство буде поважати та дотримуватися», - виступив Романюк.

Потому, офіційна частина відкриття онлайн-конференції перейшла у формат пленарного засідання, де учасники виступили із доповідями та обговорили особливості процесу децентралізації в Україні, проблеми сучасного унітаризму, потребу правової реформи, підтримка бізнесу на законодавчому рівні та ін.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ