Перейти до основного вмісту

Вже стало традицією для колективу кафедри будівництва та цивільної інженерії проведення студентам ознайомчих екскурсій на об’єкти будівництва. Особливо збільшується їх кількість у теплий період року. Не винятком стала весна 2023 року.

19 травня викладачі кафедри разом із бакалаврами та магістрами спеціальності БЦІ «проінспектували» реконструкцію учбово-лабораторного корпусу №3 Луцького національного технічного університету під студентський гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб за адресою: м. Луцьк, вул. Софії Ковалевської, 29.

ФАБДФАБДФАБД

В чергове екскурсію для студентів організував декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Олександр Андрійчук, який є гарантом освітньої програми «Будівництво та цивільна інженерія», а тому завжди намагається забезпечити надання якісних знань і умінь студентам-будівельникам. 

Також до екскурсії доєдналися доценти кафедри БЦІ – Людмила Талах і Олександр Шимчук, та завідувач кафедри ПММ – Олена Мікуліч. Тільки ступивши на територію будівельного майданчика, та побачивши розфарбований фасад будівлі, територію з благоустроєм, ми зрозуміли – буде цікаво.

ФАБДФАБД

Екскурсію на будові провів нам перший заступник генерального директора з виробництва  ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536»  Войтюк Ігор Миколайович. Він розповів студентам, що серед шести учасників фірма «Луцьксантехмонтаж №536» виграла тендер на виконання робіт і до роботи мали приступити 01 вересня 2022 року, але  з певних бюрократичних причин, приступили у кінці листопада 2022 року. Завершити роботи планують у серпні 2023 року.

Войтюк І.М. розповів про те, що за свою історію ця будівля вже втретє змінює своє призначення. Спочатку був дитячий садочок, пізніше навчальний корпус ЛНТУ, а тепер буде студентський гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб.

ФАБДФАБДФАБДФАБД

Також детально Ігор Миколайович проінформував студентів про планувальні рішення в цій будівлі, про виконання робіт за рахунок грантових коштів Європейського Союзу, які виділено на об’єкт і про дуже відповідальну звітність за їх використання, про перевірки контролюючими органами, про найбільш проблемні види робіт, які виконувалися під час реконструкції будівлі – це підсилення стін і влаштування та заміна інженерних мереж. Для прикладу – для забезпечення електроенергією усіх споживачів, що будуть проживати в гуртожитку (після реконструкції будівлі) потужність силової лінії, до якої під’єднана будівля потрібно збільшити вдвічі.

Зайшовши в середину будівлі, ми побачили, що робота «кипить». Одні робітники влаштовують кам’яну кладку, далі майстри виконують штукатурні роботи, інші робітники – шпаклюють стіни, вкладають плитку, займаються сантехнічними роботами, проводять електричні мережі і т.д. Виконання робіт на будові забезпечує понад 100 робітників-будівельників і 10 інженерів.

ФАБДФАБДФАБД

Планувальне рішення не залишило байдужими жодного учасника. Кожен бачив себе постояльцем тієї чи іншої кімнати. Всі кімнати розраховані на 2-3 студента. Площа кімнат прийнята з розрахунку 8 м2  на 1 людину, плюс додаткових 6 м2 на облаштування шаф для одягу. З розрахунку на 10-15 студентів заплановано окрема кухня, санвузол, душова кабіна. Також планується 15 квартир – 7 смарт-квартир, де передбачені санвузол і душова кабіна і 8 поліпшеного планування, де передбачені кухня, санвузол і душова кабіна. В кожну кімнату і квартиру підведено Wi-Fi. Також за планувальним рішенням на першому поверсі є кімнати для маломобільних осіб. На першому поверсі розміщений великий хол для відпочинку студентів. Побачили кімнати на другому поверсі із другим освітленням, які приємно вразили, адже планувальне вирішення досить оригінальне, тому що міжповерхове перекриття в кімнаті на різних рівнях.

ФАБДФАБДФАБДФАБД

Під час огляду у студентів було досить багато запитань. Це питання матеріалів, питання технології виконання робіт, фінансування, вартості робіт, кількості робітників і інженерно-технічних працівників на об’єкті. На всі запитання Войтюк І.М. дав вичерпну відповідь.

«Після завершення екскурсії я поцікавилася у студентів, як їм такі ознайомчі екскурсії і чи не втомилися вони від них, на що отримала відповідь: «Круто! Краще побачити все наяву один раз і тоді стає зрозуміло все, про що слухаєш на лекції. Ознайомчих екскурсій багато не буває, ми тільки – ЗА!!!

Ми всі щиро дякуємо Ігорю Миколайовичу за цікаву практично-інформаційну, супер-цікаву екскурсію і гордимося, що Ви наш випускник спеціальності «Промислове та цивільне будівництво», а нині аспірант ЛНТУ освітньо-наукової програми «Механіка деформівного твердого тіла», науковим керівником, якого є д.т.н., професор Мікуліч Олена Аркадіївна. Колись ми навчали Вас, а тепер ми вчимося у Вас. Це приємно і круто!!!», - розповідає доцент кафедри БЦІ Людмила Талах.

ФАБД

ФАБДФАБД

Людмила Талах, доцент кафедри БЦІ