Перейти до основного вмісту

Дні науки на факультеті бізнесу:
поєднання теорії та практики

20 травня 2016 року в рамках святкування Днів науки на факультеті бізнесу спільно пройшли наукові заходи, організовані кафедрою менеджменту та маркетингу та кафедрою товарознавства та експертизи в митній справі, присвячені стратегічному управлінню інноваційним розвитком підприємства, міста, регіону, безпечності, якості товарів та захисту прав споживачів.

На факультеті бізнесу переконані, що поєднання теорії і практики - запорука найвищих досягнень студента. Тісна співпраця з підприємствами, організаціями, установами проявляється в проходженні студентами практики, проведенні екскурсій, виїздних практичних занять на базі підприємств, а також і в проведенні спільних науково-практичних заходів.

Дні науки-2016 року також пройшли у тісній співпраці з представниками органів влади як місцевого, так і обласного рівня, провідних підприємств Луцька, громадських організацій контролюючих служб захисту споживачів та стандартизації. Серед запрошених: Юрій Кресак, начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції Волинської облдержадміністрації; Тетяна Чемерис – головний спеціаліст-юрист управління розвитку підприємництва і реклами Луцької міської ради; Олександр Ковальський – директор КП «Луцькреклама»; Сергій Михалюк – менеджер з розвитку та інновацій та Олександр Катеринюк – начальник виробництва конденсованої плівки ПрАТ СП «Теріхем Луцьк»; Андрій Сірук – директор, Катерина Щербакова – Team Leader, Марія Шевчук – менеджер з персоналу та Ольга Трохачова – PPC спеціаліст ТОВ «ARTEFACT.ST»; Олександр Талько – комерційний директор мережі шинних центрів «VIANOR»; Роман Костюк – заступник директора ТзОВ «Альфа­Експо»; Геннадій Кожевніков – голова Волинської громадської організації «Захист прав споживачів»; Олена Рошко – начальник відділу контролю у сфері захисту споживачів, реклами, антитютюнового законодавства Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області; Олексій Акулов – провідний інженер відділу стандартизації ДП «Волинстандартметрологія», а також доценти та професори, студенти факультету бізнесу Луцького НТУ.

З привітальним словом виступила професор кафедри менеджменту та маркетингу, проректор Луцького НТУ Зоряна Герасимчук, яка зазначила на необхідності таких заходів, коли студенти мають змогу отримати інформацію безпосередньо від представників підприємств та органів влади.

Начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції Волинської облдержадміністрації Юрій Кресак окреслив стратегічні цілі розвитку Волинської області і відзначив важливість таких заходів, на яких як органи влади, так і представники підприємницьких структур, науковці та студенти можуть обмінятись досвідом, визначити і обговорити найбільш актуальні проблеми і пріоритети розвитку регіону. Жвава дискусія відбулася щодо обговорення питань використання потенціалу Волині, розвитку сфери туризму та необхідності поєднання таких важливих трьох напрямів як «влада-наука-бізнес».

 

  

Менеджер з розвитку та інновацій ПрАТ СП «Теріхем Луцьк» Сергій Михалюк ознайомив присутніх із діяльністю одного з провідних підприємств Волині та успіхами компанії на міжнародному ринку. Він зазначив, що основними пріоритетними напрямками розвитку підприємства є клієнтоорієнтованість, постійне провадження нових технологій та інноваційних продуктів.

Начальник виробництва конденсованої плівки ПрАТ СП «Теріхем Луцьк» Олександр Катеринюк більш детально розповів про запроваджену систему контролю якості продукції на підприємстві і наголосив на таких вагомих здобутках підприємства як досягнення ліміту з рекламацій на рівні до 0,2% від реалізованої кількості; успішне проходження щорічного сертифікаційного аудиту міжнародною компанією; успішно пройдені замовницькі аудити (останні General Electric – 93,3% зі 100% можливих). 

ТОВ «ARTEFACT.ST» завітало на захід до Луцького НТУ командою. Директор Андрій Сірук розповів історію розвитку його креативної організації, яка на сьогодні є лідером в Західній Україні з розробки сайтів, творення контекстної реклами. Місія цієї компанії – розвиток партнерських відносин, при цьому їх діяльність і розвиток персоналу базується на принципі: «Задоволений працівник – задоволений клієнт і великий прибуток». Поділилися з досвідом компанії щодо управління персоналом та стимулювання працівників до саморозвитку. Саме на розвиток і саморозвиток працівників звертається велика увага і це відбувається завдяки таких засобів як: вебінарів, E-mail розсилок, бібліотек, кейсів, відвідання тренінгів/курсів, ділових ігор, круглих столів щотижня. Менеджер з персоналу ТОВ «ARTEFACT.ST» Марія Шевчук (випускниця факультету бізнесу) зазнчила, що класичні підходи відбору персоналу в компанії не діють: «У процесі відбору ми шукаємо серед претендентів креативних, амбітних людей, які хочуть працювати, навчатись і самоудосконалюватись постійно. Нам достатньо однієї співбесіди, щоб зрозуміти, чи претендент нам підходить».

Комерційний директор мережі шинних центрів «VIANOR» Олександр Талько (випускник спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі») розповів про сучасні еко-технології виробництва шин і їх перевагу.

Спеціалісти у сфері захисту споживачів та якості і безпечності товарів Геннадій Кожевников, Олена Рошко, Олексій Акулов розповіли присутнім про найбільш актуальні проблеми із якими стикаються споживачі в процесі бажання захистити свої права і відповідні механізми реагування визначених служб на звернення споживачів. Учасники ставили велику кількість запитань, намагались детальніше ознайомитись з проблемою захисту прав споживачів при купівлі неякісних товарів.

Декан факультету бізнесу Надія Хвищун привітала усіх присутніх з Днем науки – святом людей, які вносять свій вклад у розвиток вітчизняної та світової науки – від студента та аспіранта до іменитого вченого, побажавши незгасної творчої енергії, здоров'я, благополуччя, оптимізму, нових наукових звершень та відкриттів. Декан запросила гостей висловити власні думки щодо тематики проведеної зустрічі також і у форматі тез доповідей на сторінках збірника наукових праць учасників круглого столу, який готує кафедра менеджменту та маркетингу Луцького НТУ.

Завідувачі кафедри менеджменту та маркетингу Валентина Морохова та кафедри товарознавства та експертизи в митній справі Людмила Байдакова подякували присутнім за цікаві та практичні доповіді, за активну дискусію та виловили надію на проведення спільних наукових досліджень.

Головний меседж, який пролунав для студентів від гостей заходу був такий «Хороший студент не той, кого навчають, а який самонавчається і саморозвивається. Навчання в університеті – це лише початок вашого навчання, якщо ви бажаєте досягти як професійного, так і особистого успіху».

P.S. Для абітурієнтів, які бажають здобути ступені бакалавра, спеціаліста чи магістра зазначимо, що з нового навчального року вони матимуть можливість розширити діапазон здобутих компетенцій, адже вступ до Луцького НТУ буде відбуватися за новим переліком спеціальностей. На факультеті бізнесу ви зможете здобути вищу освіту за такими спеціальностями:

1. Менеджмент

2. Маркетинг

3. Підприємництво, торгівля та біржова діяльність (освітні програми (спеціалізації): «Економіка підприємства» та «Товарознавство та експертиза в митній справі»)

4. Міжнародні економічні відносини

5. Економіки (освітня програма (спеціалізація): Управління персоналом та економіка праці)

Детальна інформація – на сайті факультету бізнесу Луцького НТУ http://economosvita.lntu.edu.ua/abiturientu/prijmalna-komisija.html

Наталія Василик,

Наталія Куцай,
доценти кафедри менеджменту та маркетингу

Галина Голодюк,
доцент кафедри товарознавства
та експертизи в митній справі