ДО ЛУЦЬКОГО НТУ ЗАВІТАВ
ВІДОМИЙ АМЕРИКАНСЬКИЙ НАУКОВЕЦЬ

20 травня в Луцькому НТУ в рамках ХІ Фестивалю науки відбулася зустріч студентів з відомим американським науковцем Джозефом Кезелем.

На Волинь вчений прибув на запрошення в рамках світового проекту «500 РОКІВ РЕФОРМАЦІЇ», на реалізацію якого в Україні був виданий указ Президента України П. О. Порошенка.

Координатором є студент-магістр нашого університету Ярослав Желобицький, громадський діяч Луцька та Волині від Міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді України «ЗА ДУХОВНІСТЬ, МОРАЛЬНІСТЬ ТА ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ».

Джозеф Кезель – президент Аризонської асоціації наукового креаціоналізму, ад’юкт-професор Аризонського християнського університету в м. Фінікс. Веде курси з генетики людини, клітинної та молекулярної біології, патофізіології, органічної хімії та апологетики наукового креаціонізму.

Проводячи відкриті лекції в навчальних закладах Луцька, вчений представив унікальну програму «Еволюція знання».

У Луцькому НТУ Джозеф Кезель виступив з темою «Природа і походження інформації». Науковець просто та доступно розповів молоді про основи та наукові докази розумного задуму в генезі життя і Всесвіту.

«Моє завдання – змусити вас думати, а не лише вирішувати задачі. Думати – це найцінніше, що ви можете навчитися в університеті», – зазначив лектор звертаючись до студентів.

Молодь разом зі спікером охарактеризували інформацію. Так, будь-яка інформація кодується, має своє значення, очікувану дію та очікувану ціль. Закони інформації передбачають, що вона не зявляється випадково, а виникає від розумного відправника. Як приклад, науковець розповів про людську ДНК, яка в 5 разів компактніша за диск на 500 ГБ.

«Матерія не може бути джерелом інформації. Інформація може записуватись в матерії, але аж ніяк не виникає з неї. Багато людей не погоджуються з цим, але й вказати на джерело походження інформації з матерії теж не можуть», – каже професор.

Вчений представив аудиторії власне трактування одвічної концепції «Що було спочатку – курка чи яйце?». І якщо в еволюціоністів це дилема, то креаціоністи вважають, що і плід, і насіння були одночасно, про що свідчить Біблія.

«Біблія не наукова книга, але вона має аспекти науки. Щороку багато наукових книг перевидаються, адже виявляється, що науковці в чомусь помилялися, а Біблія – ні», – зауважив науковець.

На завершення учасники зустрічі отримали в подарунок книгу Карла Віланда «Каміння і кістки. Неспростовні свідчення проти теоріі? еволюціі?» та запрошення на масштабне та яскраве сімейне дійство  Благодійний фестиваль «Назустріч Реформації», що відбудеться 5 червня, починаючи о 15:00 з Київського майдану міста і продовжиться на Театральному майдані, а також на фестиваль  «LUTSK YOUTH FEST», який проходитиме з 1 по 3 червня на стадіоні СНУ.

Галина Мартинюк

Детальні програми фестивалів за посиланнями: