До Луцького НТУ здійснили візит волонтери Червоного Хреста Німеччини

У Луцькому національному технічному університеті відбулася зустріч із волонтерами Червоного Хреста Німеччини. Іноземна делегація оглянула сучасну лабораторію швейної індустрії, ознайомилася із творчими доробками студентів-дизайнерів Луцького НТУ, а також взяли участь у різдвяному вертепі.

Про те, як відбувалася зустріч із членами організації Червоного Хреста розповів декан факультету архітектури, будівництва і дизайну Луцького НТУ, до слова член правління організації, Олександр Бондарський: «Луцький НТУ багато років співпрацює з організацією Червоного Хреста. Це товариство, яке функціонує на базі доброчинних внесків і допомагає тим нужденним, які потребують допомоги. В нас у Луцьку таких нужденних дуже багато, я знаю перелік із сотень, тисяч людей, які неспроможні самотужки проживати і їм потрібна допомога. Тому товариство Червоного Хреста організовує волонтерську допомогу для таких категорій людей, доставляючи їм їжу, речі, обладнання та надаючи відповідний догляд».

Ясна річ, додає Бондарський, державного фінансування такої діяльності немає, тому усе відбувається за рахунок добровільних внесків: «Розуміючи це, наш університет завжди з повагою і уважністю відносився до пропозицій співпраці. Багато років ми допомагаємо, беремо участь у волонтерських заходах організації, наші студенти є її членами і знають про потреби, надаючи символічну суму внесків у рік за членство. Для такої потужної і великої організації цих внесків достатньо, аби допомогти великій кількості нужденних людей. Організація нам зажди дякує, відчуваючи підтримку і реальну допомогу».

Гуманітарні вантажі із-за кордону спрямовують до лікарень і навчальних закладів, наперед розподіливши їх. Цього року допомогу отримали й у Луцькому НТУ, а саме було запропоновано 10 офісних столів і 26 банок фарби, у яких університет відчував потребу.

Приїздить делегація із Німеччини на Волинь не вперше, адже їм подобаються тутешні люди і їхня гостинність, натомість Луцький НТУ цього разу виступив приймаючою стороною. Для гостей продемонстрували сучасну лабораторію швейної індустрії, де знаходиться новітнє обладнання фірми Juki та виставку академічних робіт з графіки, унікальність якої полягає у 17 представлених різних техніках створення графічного рисунку.

Особливо потішив іноземних гостей вертеп за участі відділу соціокультурної і виховної роботи Луцького НТУ. Творчий колектив виконав відомі колядки та щедрівки, продемонстрували міні-виставу і віншували кожному здоров’я, мир і достаток.

Своєю чергою, проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Олена Ковальчук зазначає, що волонтери Червоного Хреста із Німеччини уже в 29-те відвідують Волинь. Цього разу вони приїздили не лише у Луцьк, але побували у кількох містах Волині, зокрема у Старій Вижві та Ковелі і планують передати допомогу у медичний заклад Рівного, куди планувала приїхати навіть очільниця МОЗ України. Загалом, розповів голова делегації Берн Шріккер, практика благодійних візитів впроваджується із 2006 року.

«Від організації Червоного Хреста отримують допомогу нужденні люди, освітні та медичні заклади, цього разу і нам пощастило отримати допомогу від них. Ми раді такій співпраці і плануємо її продовжувати. Цікаво, що дехто із волонтерів навіть підлаштовує свою відпустку навмисне для приїзду в Україну і на Волинь зокрема, адже знають, що тут щирі, гостинні люди, зустріч із якими завжди відбувається тепло», - зазначає Олена Ковальчук.

Цікаво, що у ході екскурсії Луцьким НТУ та в процесі різдвяного вертепу, делегація виконала гімн нашого регіону «Волинь моя…» німецькою мовою із українським приспівом, що стало гарним дарунком для колективу університету.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ