До Луцького НТУ з’їхалися кращі юні програмісти Волині

21 квітня у Луцькому національному технічному університеті відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з програмування в рамках 1/8 чемпіонату світу. Вищий навчальний заклад проводить її уже вшосте.

Зокрема, у стінах ВИШу зібралися 22 команди, до яких увійшли по три учасники, з різних куточків Волинської області. Вони представляють чотири школи, Волинський коледж Національного університету харчових технологій, Технічний коледж Луцького НТУ, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки та Луцький НТУ.

Олімпіада паралельно відбувається у всіх областях України в базових ВНЗ. Так, розпочалася вона о 10:00 і тривала до 15:00. В цей час команди вирішували online завдання, які сервер автоматично перевіряє. У підсумку, до наступного етапу олімпіади дійдуть лише декілька волинських команд. Які – буде відомо згодом.

«Відчувається, що школярі дуже стрімко розвиваються, мабуть вони вже і наздогнали наших студентів. На Волині росте гідна програмістська еліта. Якщо говорити про організацію олімпіади, яку ми ще маємо проводити три роки, то цьогоріч матеріальна база була кращою, адже до цього нам бракувало компютерів», - поділився враженнями голова оргкомітету олімпіади у Волинській області, декан факультету комп’ютерних наук та технологій Луцького НТУ Ростислав Редько.

Відповідальний за проведення олімпіади, старший викладач кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Луцького НТУ Роман Грудецький розповів про актуальність проведення таких змагань. «Безумовно, фахівців з програмування в Україні категорично не вистачає. Ще три роки тому у таких заходах коледжі участі не брали. Це означає, що молодь прогресує, а ми їх правильно мотивуємо», - каже Роман Ярославович.

Асистент кафедри комп’ютерної інженерії Василь Семенюк роз’яснив, що наступний етап олімпіади проходитиме у місті Львів, а півфінал паралельно відбуватиметься у Бухаресті та Вінниці. А де боротимуться фіналісти - організатори чемпіонату досі тримають у секреті.

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=al...